Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Körfez'de İgsaş’ın Çed Toplantısı’na Vatandaş Engeli

Yeni tank yapımı ve dip taraması faaliyetleri için kapasite artışına ihtiyaç duyan İstanbul Gübre Sanayii Anonim Şirketi’nin (İGSAŞ) Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Toplantısı vatandaşların tepkisi nedeniyle yapılamadı.

Yeni tank yapımı ve dip taraması faaliyetleri için kapasite artışına ihtiyaç duyan İstanbul Gübre Sanayii Anonim Şirketi’nin (İGSAŞ) Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Toplantısı vatandaşların tepkisi nedeniyle yapılamadı.

Körfez’de bulunan İstanbul Gübre Sanayii Anonim Şirketi (İGSAŞ) kapasite artışı için gerçekleştirilmek istenen Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Toplantısı için yetkililer Yarımca Kültür Merkezi’nde bir araya geldi.

‘BU TOPLANTI YAPILMAYACAK’

Çevreye vereceği zararlar nedeniyle projeye itiraz eden CHP, Memleket Partisi, HDP üyeleri, çok sayıda STK ve vatandaş toplantıya katılarak tepki gösterdi. Katılımcılar, ‘Bu toplantı yapılmayacak’ şeklinde sloganlar atarak toplantının yapılmasına engel oldu. 

‘BU KARARDAN DERHAL VAZGEÇİN’

Toplantı sonrası açıklama yapan Makine Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Ali Elma, “İGSAŞ’ın kapasite artırma talebiyle ilgili ÇED yapılması haklı tepkilerimiz nedeniyle iptal edilmiştir. Çevreye, denize, doğaya verilecek her türlü kararın karşısındayız. Bu konuyla ilgili bir an önce kararınızdan vazgeçin ve halkınıza destek olun.” diyerek yetkililere seslendi.

‘’ KOCAELİ’DE HER GÜN EKOLOJİK BİR SUÇ İŞLENİYOR’

Elma’nın ardından konuşan CHP’li Yaprak Fidancı ise, “Kocaeli’de her gün ekolojik bir suç işlenmektedir. Körfez’de sağlık sorunları her geçen gün daha da artmaktadır. Bizi üzen de bizi yönetenlerin bu işe gönüllü olmalarıdır. Atanmış ve seçilmiş yöneticilerin davranışlarımızı nasıl gözardı ettiklerini ve bunu tutanağa nasıl yansıtmadıklarını gördük. Buradaki ÇED, öğleden sonra Hereke’de yapılma istenen ÇED’le ilgili de fikir veriyor, yaşam alanlarını savunanları Hereke’ye çağırıyoruz.” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *