Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Körfez Belediyesi Tüpraş’a 33 Milyon TL Ödeyecek!

Körfez Belediyesi Tüpraş’a 33 Milyon TL Ödeyecek!

TÜPRAŞ ile mahkemelik olan Körfez Belediyesi, aldığı emlak vergilerinin bedelini 33 milyon TL olarak geri ödeyecek!

Teşvik yasası kapsamında emlak vergisinden muaf olan TÜPRAŞ, Körfez Belediyesine ödediği vergilere itiraz etmiş ve konuyu mahkemeye taşımıştı. Önceki Dönem Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın vergide ısrar ettiği bilinirken TÜPRAŞ, vergisini ödemiş ancak bunun yasal olmadığını ifade etmişti. Merakla beklenen mahkeme sonuçlanırken yasalar, Körfez Belediyesini TÜPRAŞ’A 33 milyon TL ödemeye mahkûm etti.  İYİ Parti Körfez İlçe Başkanı Mehmet Candemir, Körfez Belediyesi’nin TÜPRAŞ’la olan mahkemeyi kaybettiğini duyurdu. Önceki dönem Belediye Başkanı İsmail Baran ve TÜPRAŞ mahkemelik olurken davayı Körfez Belediyesi kaybetti. İlçe Başkanı Candemir ise şu ifadelere yer verdi:

‘KAZANIMLARI HEBA ETTİNİZ!’

Genel Seçimler için gün saydığımız dönemlerde, 6'lı masa paydaşları olarak inşallah zafer ile 15 Mayıs sabahına uyandığımızda çözümlenecek ilk hususlardan biri belediyelerin borç stokudur. Yaklaşık 9 vergi dönemi boyunca TÜPRAŞ tarafına usulsüz şekilde kesilen emlak vergileri, mahkeme kararı sonrasında Yargıtay'a intikal etmiştir. Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda 2 vergi döneminin dava süreci devam etmekte olup herhangi bir dönemin karara bağlanması durumunda diğerleri için emsal teşkil edecektir. Sayın Şener Söğüt’ün, Sayın İsmail Baran döneminde üstlendiği görevler göz önünde bulundurulunca en az belediye başkanı kadar sorumlu olduğu aşikârdır. Körfez kazanımlarını heba edip üzerine halkın taşınmazları ile hatanızı örtmekten esef duymuyorsunuz. Geçen yılların faiz oranları eklendiğinde minimum 50 Milyon TL'lik bir borç bedeli Körfez halkını beklemektedir. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *