Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Koider'Den Mavi Kapak Kampanyası

Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (KOİDER), sosyal sorumluluk projeleri kapsamında örnek teşkil edecek bir projeye imza attı. Dernek üyeleri, topladıkları bağışlarl…

Koider'Den Mavi Kapak Kampanyası

Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (KOİDER), sosyal sorumluluk projeleri kapsamında örnek teşkil edecek bir projeye imza attı.

Dernek üyeleri, topladıkları bağışlarla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne akülü sandalye bağışladı. Proje, düzenlenen kahvaltı programıyla tanıtıldı. Başiskele’de bulunan Diva Restoran’da düzenlenen programa KOİDER Başkanı Nilgün Yılmaz’ın yanı sıra Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya ve çok sayıda dernek üyeleri katılım gösterdi. KOİDER Sosyal Sorumluluk Komisyonu tarafından organize edilen projede kaç akülü sandalye hediye edilmediği açıklanmadı ancak proje için bağış toplanmaya devam ediyor.

MAVİ KAPAK KAMPANYASI DESTEK BEKLİYOR

KOİDER Başkanı Nilgün Yılmaz, “Bugün KOİDER Sosyal Sorumluluk Komisyonunun projesini hayat geçiriyoruz. İlk önce mavi kapak toplamayı istedik. Baktık ki bu bir hayli zor ve zaman alıyor, daha kısa süreli bir proje ürettik. Ama mavi kapak toplamaya devam ediyoruz. Uzun yıllar da toplayacağız. Omurilik felçli arkadaşlarımıza tekerlekli sandalye hediye etmek istedik. Bizi destekleyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. Yılmaz’ın ardından kürsüye çıkan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya, “Ben İstanbul’dan geldim. Birçok sebepten dolayı insanlar omurilik felçli hale geliyor.  Bize gelen mavi kapakları topluyoruz. Kapakların geliriyle arkadaşlarımızın ihtiyacı olanları alıyoruz. Bu Ege Üniversitesi’nin başlattığı bir kampanya. Kampanyanın iki amacı var; çevreye katkı sağlamak ve bizler için katkı olması. Her türlü plastik kapağın geri dönüşümü var” diye belirtti. Çetinkaya’nın konuşmasının ardından KOÜ Öğretim Üyesi Özlem Şişmanoğlu Kaymaz, farkındalık hakkında bilgi verdi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *