Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaman’dan Kooperatiflere Ziyaret

Cumhur İttifakı AK Parti Kartepe Belediye Başkan adayı Mustafa Kocaman, Kartepe Birlik Otobüs Taşıyıcıları, Maşukiye Tarımsal Kalkınma ve Öz Uzuntarla Kamyoncular Kooperatifi’…

Cumhur İttifakı AK Parti Kartepe Belediye Başkan adayı Mustafa Kocaman, Kartepe Birlik Otobüs Taşıyıcıları, Maşukiye Tarımsal Kalkınma ve Öz Uzuntarla Kamyoncular Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Cumhur İttifakı AK Parti Kartepe Belediye Başkan adayı Mustafa Kocaman beraberinde İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, ilçe SKM Başkanı Özcan Aktoprak, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Aydın ve belediye meclis üyesi adayları ile birlikte, Kartepe Birlik Otobüs Taşıyıcıları Kooperatifi Başkanı Mahmut Aktaş, Maşukiye Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hikmet Kıvranoğlu ve Öz Uzuntarla Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Adnan Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

MAŞUKİYE GİRİŞİ KAVŞAĞI

“Maşukiye Girişi Kavşağı’nı hizmete almak için hemen çalışmalara başlayacağız” diyen Kocaman, “Kocaman Kartepe’nin doğa turizminde önemli bir markası olan Maşukiye Mahallemizde, turistik tesislere ulaşımı sağlayan; kavşak ve bağlantı yollarıyla, burada bulunan alan modern mimariyle bölgemizin ihtiyaçlarına cevap verecek bir şekilde yeniden yapılacaktır” dedi.

KAPASİTE ARTABİLİR

“İstihdam sağlayan kooperatiflerin desteklenmesi çok önemlidir” diyen Kocaman “Kartepemiz’de ve Büyükşehir’de yönetim değişmektedir. Bu süreç sonrasında Maşukiye buzhanenin kapasitesinin arttırılması hukuken bir engel yoksa teknik alt yapıyla birlikte gereken yapılır. Bizim için önemli olan ticaretin artmasıdır. Esnafın ticareti artarsa ilçemizin de gelişmesine katkı verecektir” açıklamasında bulundu.

DAĞ YOLU TURİZME KAZANDIRILACAK

Derbent’te dağ yolunun turizme kazandırılması noktasında çalışmalarımız vardır diyen Kocaman Esnafımızın yatırım yapması, yeni yatırım imkanlarının sağlanması ilke burada ticari hayat artacaktır. Bunu yapabilecek heyecanımız ve gücümüz vardır. Derbent yolunun eksikleri vardır. Bunlar giderilecektir. Tesislerin gelmesiyle turizm burada da canlanacaktır açıklamasında bulundu.  

83 Öz Uzuntarla Kam. Loj. Mot. Taş. Kooperatifi’ni de ziyarete eden Belediye Başkan adayı Kocaman, “Uzuntarla’ya Kültür Merkezi yapılacaktır. İlçemizde sosyal ve kültürel hayatın gelişmesinde önemli bir yeri olan kültür merkezlerinden bir yenisini de Uzuntarla Mahallemizde yaparak bu bölgemizin önemli bir ihtiyacını karşılamış olacağız” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *