Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli'den Gazze'ye Binlerle Destek Zinciri

Gazze'ye yönelik saldırıları prostat eden vatandaşlar Fevziye Cami önünde buluşup Mobesko Köprüsüne kadar destek zinciri oluşturdu. Bir ayı aşkın süredir İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında binlerce sivil ve savunmasız insan hayatını kaybetti.

Kocaeli'den Gazze'ye Binlerle Destek Zinciri

Gazze'ye yönelik saldırıları prostat eden vatandaşlar Fevziye Cami önünde buluşup Mobesko Köprüsüne kadar destek zinciri oluşturdu.

Bir ayı aşkın süredir İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında binlerce sivil ve savunmasız insan hayatını kaybetti. İnsanlık dramını devam ettiği ve dünyanın sessiz kaldığı katliam devam ederken ülkemizdeki çeşitli protestolar sürüyor. İsrail’in ürünlerine yonelik boykotu yani sıra yürüyüşlere Gazze'ye sürekli destek veren STK'lqr bugün yine alanlardaydı. Fevziye Cami önünde bir araya gelen binlerce vatandaş, Cumhriyet Bulvarı boyunca insan zinciri oluşturdu. Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri ile Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliğinin ortaklaşa düzenlediği destek yürüyüşüne; Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü de katıldı. Vatandaşlar destek zinciri boyunca baskanlarla fotoğraf çektirdi. Vatandaşlar hep bir ağızdan 'Katil İsrail Filistin’den defol, Hamas’a selam direnişe devam, Kahrol İsrail, Allahuekber, Müslümanuyuma kardesine sahip çık' gibi sloganlarla yürüyüşe destek verdi.

 

BÜYÜKAKIN: İNSANLIK DRAMI YAŞANIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise yürüyüş esnasında bir açıklama yaptı. Elinden geldiğinde bu tür protestolara katıldığını ifade eden Başkan Büyükakın, "En başından beri Kocaeli’de bu konuda gösterilen hassasiyet örnek olacak düzeyde Organizasyonlara emek veren tüm STK ve temsilcilere ve vatandaşımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Bütün duyguları anlatacak bir kelime yok. İnsanların davranışlarında bir lisan vardır" diye konuştu.

 

'SESİMİZ HEP YÜKSELMELİ'

Sözlerini sürdüren Başkan Büyükakın, "Filistin’deki zulme karşı omuz omuza durduğumuz, kardeşlerimizin yanında olduğumuzu duyurduk. Zaman zaman bu eylemler yapılarak netice alınmaz deniyor. Ben bunu doğru bulmuyorum. Kamuoyu desteği önemli. İnsanlar seslerini yükseltiyor. Bunun durmaması lazım. Ta ki Filistin, 1967 sınırına kavuşana kadar. Dünyadaki insanların bu zulme sessiz kalmadığı görüldüğünde kamu vicdanında meşru olmadığı gösterse bunun karşısında kimse duramaz. Bu eylemlere destek vermek lazım. Desteğimizi büyüten vatandaşlarımıza şükran borçluyuz" dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *