Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli'de Taksi Ücretlerine Zam Geldi!

Taksi ücretlerine zam geldiğini açıklayan Kocaeli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Vekili İbrahim Ateş, “Kilometre 18,  taksimetre açılış 19 liraydı, 25 TL’ye yükseltildi. İndi bindi 80 TL oldu.

Kocaeli'de Taksi Ücretlerine Zam Geldi!

Taksi ücretlerine zam geldiğini açıklayan Kocaeli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Vekili İbrahim Ateş, “Kilometre 18,  taksimetre açılış 19 liraydı, 25 TL’ye yükseltildi. İndi bindi 80 TL oldu. Yeni tarife önümüzdeki günlerde yürürlüğe girecek.” dedi.

Akaryakıt ve araç bakım ücretlerine gelen zamlar nedeniyle taksi şoförlerinin zam talebini UKOME’ye bildiren Kocaeli Şoförler Odası Başkanlığı, yeni tarifenin belli olduğunu açıkladı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi’yle gerçekleştirilen toplantıda, kilometre ve açılış ücreti 25 TL, indi bindi de ise ücret 80 TL olarak belirlendi.

‘ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YÜRÜRLÜĞE GİRER’

Toplantı sonrası açıklama yapan Başkan Vekili Ateş, “Zam talebimizi UKOME’ye bildirmiştik. Sürekli gelen akaryakıt zamları ve artan araç bakım ücretleri nedeniyle şoförlerin uzun süredir talebi vardı. Bu durumlar zam talebini kaçınılmaz hale getirdi. Dün de talebimiz alt komisyonda görüşülmüştü, bugün de üst komisyona verildi. UKOME ile yaptığımız son toplantıda yeni tarifemiz belli oldu. Zamlı tarife imza süreci tamamlandıktan sonra yürürlüğe girecek, onaylandığında duyuracağız.” şeklinde konuştu.

‘İNDİ BİNDİ 80 TL OLDOLDU

İndi bindi, kilometre ve açılış ücretlerinde yeni fiyatları açıklayan Ateş, “Akaryakıt ve araç bakım ücretlerine gelen zamlar nedeniyle taksi şoförlerinin zam talebini UKOME’ye bildiren Kocaeli Şoförler Odası Başkanlığı, yeni tarifenin belli olduğunu açıkladı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi’yle gerçekleştirilen toplantıda, kilometre ve açılış ücreti 25 TL, indi bindi de ise ücret 80 TL olarak belirlendi.” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *