Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli'de Artvinlilerin Nüfus Envanteri Çıkarılıyor

Kocaeli Artvinliler Hizmet Vakfı Gölcük ve Karamürsel ilçelerinde  görev yapan Artvin kökenli muhtarlarla bir araya geldi.

Kocaeli'de Artvinlilerin Nüfus Envanteri Çıkarılıyor

Kocaeli Artvinliler Hizmet Vakfı Gölcük ve Karamürsel ilçelerinde  görev yapan Artvin kökenli muhtarlarla bir araya geldi.

Kocaeli Artvin Kültür ve Hizmet Vakfı tarafından  Gölcük Şirinköy Çamlıca tesislerinde organize edilen muhtarlar buluşması programında vakfın çalışmaları ile ilgili bilgilendirmeler yapılarak muhtarların görüş ve önerileri alındı.

SARI BİLGİ VERDİ

Kocaeli Artvin Kültür ve Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Alaaddin Sarı vakıf çalışmaları hakkında ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verirken muhtarlardan  Artvin kökenli vatandaşlarımızın tespiti için yapılacak nüfus envanter çalışması için muhtarlardan destek istedi.

TESPİTLERİMİZE GÖRE 350-400 BİN ARTVİNLİ VAR

Kocaeli Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Alaaddin Sarı ‘’TÜİK verilerine göre Artvin nüfusuna kayıtlı 28 bin civarı hemşerimizin Kocaeli'de yaşadığı görülmekte oysa bu sayı gerçeği yansıtmamaktadır. Dedelerimiz yaklaşık yüz elli yıl önce Kocaeli’ye göç etmiş ve burada yaşamaya başlamış. Bizim tespitlerimize göre 400 bin civarında Artvin kökenli hemşerimiz Kocaeli’de yaşamaktadır. Bizim amacımız Kocaeli’nin en büyük en aktif vakfı olmak. Bugün burada siz muhtarlarımız ile yapacağımız Kocaeli’de yaşayan Artvin kökenli vatandaşlarımızın nüfus envanter çalışması için sizlerden destek bekliyoruz diyen Sarı muhtarlar buluşmasının diğer ilçelerde de devam edeceğini söyledi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *