Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli Kent Konseyi’nden Anlamlı Ziyaretler

Kentimizde faal durumda olan ve sık sık bir araya gelen kent konseyleri bu kez Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili ciddi şekilde etkileyen deprem felaketi için bir araya geldi.

Kocaeli Kent Konseyi’nden Anlamlı Ziyaretler

Kentimizde faal durumda olan ve sık sık bir araya gelen kent konseyleri bu kez Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili ciddi şekilde etkileyen deprem felaketi için bir araya geldi.

Bireysel ve kurumsal çalışmaların yanı sıra yapılabilecek ortak çalışmalarla ilgili istişarede bulunan kent konseyi temsilcileri bu kapsamda işe arama kurtarma çalışmalarına katılan kurum ve sivil toplum kuruluşlar ile hemşehri derneklerine taziye ve geçmiş olsun ziyaretleri ile başlamaya karar verdi.

İTFAİYE ERLERİNİ ZİYARET ETTİ 

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz ve Genel Sekreter Sedat Köse koordinasyonunda bir araya gelen Başiskele Kent Konseyi Başkanı Ayşenur Aytekin, Genel Sekreter Mehmet Demirtaş, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Fatih Bayram, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, Genel Sekreter Aslı Kuş’tan oluşan kent konseyi temsilcileri depremin ardından başlatılan arama kurtarma çalışmalarında yoğun ve aktif şekilde görev alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye erlerine ziyarette bulundu.

DEPREMZEDE AİLELERİ HAKKINDA BİLGİ ALDILAR

Daire Başkanı Ömer İslamoğlu ve görevli ekip ile bir araya gelen temsilciler itfaiye erlerine teşekkür ederek özverili çalışmalarından dolayı kendileri minnettar olduklarını ve onlarla gurur duyduklarını ifade ettiler. Ziyaretlere depremden etkilenen illerin hemşehri dernekleri ile devam eden Başkan Korkmaz, Genel Sekreter Sedat Köse ile beraberindeki İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Başiskele Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Demirtaş ve Gölcük Kent Konseyi Başkanı E. Fatih Bayram; Kocaeli Adıyamanlılar Derneği Başkanı Sina Yılmaz ve Yönetimine, Kahramanmaraş Kültürünü Tanıtma Eğitim Ve Dayanışma Derneği Başkanı Enis Göçer ve Yönetimi ile görüşerek vefat edenler için taziyede bulundular. Kocaeli’nde ikamet eden ve depremde yakınlarını kaybeden ya da evleri hasar gören hemşehrileri ile ilgili bilgi alan temsilciler geçmiş olsun dileklerini ileterek bir daha böyle bir felaketi yaşanmamasını dilediklerini ilettiler. Daha sonra depremde kardeşi ve kardeşinin ailesini kaybeden Körfez Kaymakamı Uğur Kalkar’a taziye ziyaretinde bulunan Ali Korkmaz, Sedat Köse ve beraberindekiler, Sayın Kalkar’a baş sağlığı ve sabır dileyerek üzüntülerini dile getirdiler.

SOYYİĞİT VE EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ 

Daha sonra Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın ve Genel Sekreter Aslı Kuş koordinasyonu ile; arama kurtarma çalışmaları için depremin hemen ardından bölgeye giden Körfez Mahalle Afet Gönüllüler Başkanı Bahri Soyyiğit ve ekibine yönelik teşekkür ziyareti gerçekleştiren Sedat Köse, Fatih Bayram, Mehmet Demirtaş çalışmalar hakkında bilgi alarak, özverili çalışmaları ve emeklerinden dolayı Soyyiğit ve ekibine teşekkürlerini sundular.

GESOTİM İLE BİRARAYA GELDİLER

Depremden etkilenen illerden biri olan Adana’daki kayıplar için İzmit Çukurovalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdoğan Davut’a taziye ve geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Ali Korkmaz, Sedat Köse, Fatih Bayram, Mehmet Demirtaş, Ayşenur Aytekin, Hüseyin Erol son olarak;arama kurtarma çalışmalarında canla başla mücadele eden GESOTİM Başkanı Necmi Kocaman ve yönetimi ile bir araya geldiler.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *