Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli Barosu'ndan 8 Mart Mesajı: Cezasızlık Erkek Failleri Daha Da Cesaretlendiriyor!

Kocaeli Barosu'ndan 8 Mart Mesajı:  Cezasızlık Erkek Failleri Daha Da Cesaretlendiriyor!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yapılan basın açıklaması yapan Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu,  “Uzun yıllar verilen kadın mücadelesi sonucunda elde edilen kadın hak ve kazanımlarından bizi bir nebze dahi geriye götürecek her türlü söylem, girişim, eylem ve karanlık zihniyetin karşısında olacağımızı bir kez daha vurguluyor.” dedi.

Kocaeli Barosu tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla basın açıklaması gerçekleştirildi. Kocaeli Adliyesi önünde gerçekleşen açıklamaya Baro Başkanı Av. Mehmet Gül, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Bahar Gültekin Candemir, Kocaeli Barosu Kadın Hakları Başkanı Av. Hande Özok ve avukatlar katıldı. 

‘KADINLARIN KATLEDİLDİĞİ SÜREÇLERDEN GEÇİYORUZ’

Açıklamayı okuyan Av. Özok, “ İstanbul Sözleşmesi’nden hukuka aykırı bir biçimde keyfiyetle çıkıldığı, şeriat karşıtı düşüncelerini açıkladığı için meslektaşımızın gözaltına alındığı, bir günde 8 kadının katledildiği, uygulanan cezasızlık politikalarının erkek failleri daha da cesaretlendirdiği bir süreçten geçiyoruz. Bütün bunlara rağmen Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında kadınlar sanat, spor ve bilim alanlarında uluslararası arenada elde ettiği başarılarla mücadelemize güç katıyor ve kadınların yıllardır büyük bir inanç ve azimle sürdürdüğü mücadele, demokrasinin temelini oluşturuyor.” şeklinde konuştu.

“ KADIN EMEĞİNİN GÖRÜNÜR OLDUĞU”

Kadınların “Bir kez daha vurguluyor; kadının insan haklarının yaşama geçirildiği, kadının hayatın her alanında erkekle eşit konumda ve özgür bir birey olarak var olduğu; ayrımcılık, yoksulluk ve şiddetin son bulduğu, kadın emeğinin görünür olduğu bir dünya özlemiyle mücadelemizi ve dayanışmamızı sürdüreceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *