Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli 39'ncu Kez Bayramlaştı

Kocaeli’nin farklı renklerini bir araya getiren Kocaeli Kent Bayramlaşması, sıcak ve samimi bir atmosferde 39. kez gerçekleştirildi. Ancak geçmiş bayramlara nazaran bu bayramda fire veren kent bayramlaşmasına katılmayan çok isim gözlendi.

Kocaeli 39'ncu Kez Bayramlaştı

Kocaeli’nin farklı renklerini bir araya getiren Kocaeli Kent Bayramlaşması, sıcak ve samimi bir atmosferde 39. kez gerçekleştirildi. Ancak geçmiş bayramlara nazaran bu bayramda fire veren kent bayramlaşmasına katılmayan çok isim gözlendi. Özellikle siyasilerden ve STK'lardan katılım düşüktü. 

Kent bayramlaşmasında Kocaeli’nin dört bir yanından çok sayıda vatandaş bir araya geldi. Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen bayramlaşma, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi öncülüğünde düzenlendi. Bu yıl 39’uncusu gerçekleştirilen kent bayramlaşmasında kenttin tüm renkleri yerini aldı. Valilik, Büyükşehir ve Kent konseyi öncülüğünde yapılan bayramlaşmada siyasi partiler, sendikalar ve STK’lar yerini aldı. Bayramlaşmada en çok Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  yeni genel sekreteri Hayri  Baraçlı dikkat çekti. Baraklı kenti tanımadığı için ilk bayramlaşmada biraz çekimser kaldı. 

SİYASET ÜSTÜ BİRLİKTELİK

Bayramlaşma törenine Vali Seddar Yavuz, AK Parti Milletvekilleri Veysel Tipioğlu, Cemil Yaman, CHP Milletvekilleri Nail Çiller, Harun Yıldızlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyakakın, AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, CHP İl Başkanı, CHP İl Başkanı Bülent Sarı, Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe, oda başkanları ve çok sayıda STK başkanı ve yöneticileri katıldı.

ZÜLÜMLER SON BULSUN

Kent Bayramlaşmasının açılış konuşmasını yapan Kent konseyi Başkanı Ali Korkmaz, bayramlaşmaların kadim kültürlerinin mirası olduğunu belirtti. Türkiye’de bayramlaşmanın coşkusu ve heyecanı yaşanırken Gazze ve Doğu Türkistan’da insanlara soykırım uygulandığını ifade eden Korkmaz, “Bayramların bu zulümleri bitirmesini diliyoruz. Bayramların getirdiği birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar görmeyi dliiyorum” dedi.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK BİR ŞEHİRİZ

Sıcak hava nedeniyle konuşmasını kısa tutan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, programa katılan herkesin bayramını kutladı. Kocailui’nin Türkiye’de örnek bir kent olduğunu ifade eden Vali Seddar Yavuz, “ sosyal uyum açısından da Türkiye’ye örnek bir şehir. Bayramınızı tebrik ediyorum. Zulüm altında inleyen tüm kardeşlerimizin kurtuluşunu diliyorum” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *