Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kobi’ler Destek Projesini Dinledi

KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programıkapsamında KSO’da KOBİ’ler bilgilendirildi Ülkemizde desteklenmesi öncelikli sektörler için geliştirilen KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Progr…

KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında KSO’da KOBİ’ler bilgilendirildi.

Ülkemizde desteklenmesi öncelikli sektörler için geliştirilen KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında dün Kocaeli Sanayi Odası’nda KOBİ’lere bilgilendirme semineri gerçekleştirildi. Doğu Marmara ABİGEM A.Ş.'nin yararlandığı COSME Programı kapsamında, Kocaeli Sanayi Odası Sanayi Destek Merkezi ve KOSGEB iş birliğinde gerçekleştiriliyor.

KOBİLER MERAK EDİLENLERİ SORDU

KOSGEB KOBİGEL- KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında Hazırlanan "İmalat Sanayinde Dijitalleşme" temalı 2019-01 ve 2019-02 Proje Teklif Çağrılarının genel amacı ise imalat sanayi sektöründe milli imkanlar ağırlıklı olarak dijitalleşme için; yerli ve yetkin teknoloji geliştiricisi KOBİ envanterini genişletmek, imalat sanayi KOBİ'lerinin, yerli teknoloji geliştiricilerle işbirliği öncelikli olmak üzere dijitalleştirilmiş iş süreci sayısını arttırmaktır. Seminerin moderatörlüğünü İş Geliştirme Uzmanı Aydolu Elif Yıldırım yaparken seminerde Doğu Marmara ABİGEM Uluslararası İş Geliştirme Sorumlusu Keziban Çelik sunum yaptı. Sunum sonrası katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

PROJE ESASLI DESTE

İş Geliştirme Uzmanı Aydolu Elif Yıldırım, programın açılış konuşmasını yaparak “Endüstri 4.0 dijitalleşme sürecini önemseyeceğiz. İmalatımızın ve süreçlerimizin bu yönde gelişmesine odaklanacağız. Projenin yürütülmesinde sizlere Sanayi odasıyla beraber destek olmaya çalışacağız” dedi. Ardından söz alan Doğu Marmara ABİGEM Uluslararası İş Geliştirme Sorumlusu Keziban Çelik, “Bu çağrıda KOBİ işletmelerinin hepsi kapsama alınmıştır. İhtiyaçlarını ve hedeflerini kestirebilen işletmeler her zaman doğru yerlere gidecektir. O yüzden proje esaslı destek veriyoruz” diye konuştu.

‘BÜTÇE 100 MİLYON TL’

Konuşmasını sürdüren Çelik, “Ulusal sanayi ve ekonomi hedeflerine çağrı konularını değerlendirme, kaynakları etkin kullanma ve projelerin arasında en iyisini seçmek için çağrıda bulunuyoruz. Proje sorunun çözümüne yönelik olmalıdır, yalnızca bir mal veya hizmetin alımına yönelik olmamalıdır. 100 Milyon TL bütçeli program da proje süresi en az 6, en fazla 18 aydır. Geri ödemesiz proje destek limiti 300 Bin TL, geri ödemeli 350 Bin TL. Uygun proje konuları ise büyük verinin analitik yöntemler ile işlenmesi ve imalat sanayide kullanılması, imalat sanayide nesnelerin interneti, otonom robot teknolojileri, akıllı sensöt teknolojileri, yapay zekaya dayalı siber fiziksel akıllı fabrika sistem ve bileşenleri, imalat sanayide siber güvenlik” dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *