Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

KMKB, Osman Saraç’ı Ağırladı

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği'nin öncülüğünde devam eden okur yazar söyleşilerinin bu ayki konuğu şehrimizin tanınmış şair ve yazarlarından Hafız Osman Saraç oldu.

KMKB, Osman Saraç’ı Ağırladı

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği'nin öncülüğünde devam eden okur yazar söyleşilerinin bu ayki konuğu şehrimizin tanınmış şair ve yazarlarından Hafız Osman Saraç oldu.

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği, Belsa Plaza'da bulunan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesinde okur-yazar buluşmaları düzenleyerek gençleri, yazarlığa özendirmeye devam ediyor. Eğitimci Yazar Şair Süleyman Pekin, Eğitimci Yazar Doç. Dr. Kenan Göçer, Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Taylan Katak, Bağımsız Şairler Yazarlar Derneği Genel Başkanı Dilek Dila Mert, Şair Eyüp Cüce, Aşık Osman Sayar, Çukurovalılar Derneği Başkanı Eğitimci Erdoğan Davut, Şair Şerafettin Yıldız ve gençlerin ilgi gösterdiği söyleşi her ayın ikinci cumartesi günü düzenli olarak devam edecek.

‘BÜYÜK BİR KAZANÇ’

'Bir, sıfırdan'dan büyüktür' ülküsü ile üye derneklerinin söyleşi salonlarında düzenledikleri söyleşileri kütüphanelere taşıdıklarını söyleyen Milli kuruluşlar Birliği Başkanı Yücel Alpay Demir, "Her ay en az bir şair ve yazarımızı Belsa Plaza'da bulunan Leyla Atakan Şehir kütüphanesinde misafir etmeye devam edeceğiz. Etkinliklerimize kütüphaneye gelen gençlerden bir tanesi bile katılsa okuduklarını, öğrendiklerini, bilgisini ve duygularını yazmaya, kalıcı bir eser bırakmaya bir gencimizi bile özendirebilirsek, bunu çok büyük bir kazanç olarak göreceğiz" dedi.

‘TÜRKÇE DUYARLILIĞI GEREKİYOR’

Üç şiir, bir makale ve bir roman kitabı bulunan Osman Saraç, söyleşide, tecrübelerini dinleyicilere aktarırken çarpıcı ifadeler kullandı. Öncelikle ve özellikle yazarlarımızı ve şairlerimizin Türkçemiz konusunda daha duyarlı olmaya davet eden Saraç, "Sömürge ülkesi aydınları gibi her fırsatta yabancı kelime kullananlar, bu millete bilerek veya bilmeyerek zarar veriyorlar" dedi. Kesişen Yollar romanında işlediği adalet kavramıyla ilgili olarak "Devletin meşruiyeti adaleti kadardır. Hukuk her zaman adalet anlamına gelmez. Nemrut'un da Firavun'un da hukukları vardı ama adaletleri yoktu..." dedi.

KİTABINI İMZALADI

Söyleşinin sonunda son kitabı olan Kesişen Yollar'ı okuyucularına imzalayan Saraç, tüm okurları Ekim ayında başlayacak Kocaeli kitap fuarına davet ederek "Sırf popüler diye moda diye yabancı yazarların saçma sapan kitaplarını okumayın bizim şehrimizde bizim ülkemizde ünlü olmadığı için siyasi bir arkası olmadığı için kitapları yüzbinlere ulaşamayan ama harika işler çıkartan şairler ve yazarlar var" diyerek özellikle okurseverlerin bu yazarları arayıp bulmalarını bulamıyorlarsa kendilerine sormalarına tavsiye etti. Yoğun katılımla gerçekleşen söyleşinin sonunda Osman Saraç etkinliği düzenleyen M.K.B. Başkanı Yücel Alpay Demir'e ve misafirperverlikleri için İzmit Belediyesine teşekkür ederek katılımcılara 'Kesişen Yollar' romanını imzaladı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *