Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

KEDFE, AFAD Gönüllüsü Oldu

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu bünyesinde kurulan arama kurtarma ekibi, sekiz haftalık eğitimi tamamlayarak AFAD gönüllüsü oldu.

KEDFE, AFAD Gönüllüsü Oldu

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu bünyesinde kurulan arama kurtarma ekibi, sekiz haftalık eğitimi tamamlayarak AFAD gönüllüsü oldu.

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE)’nun Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Kent Konseyi iş birliğinde hayata geçirilen YEDEP Projesi kapsamında kurduğu AFAD ekibi sekiz hafta süren eğitimi tamamladı. Teorik eğitimleri sonrası üç günlük saha eğitimi ve tatbikatlarını da gerçekleştiren KEDFE arama kurtarma ekibi, 25 kişiden oluşuyor.

OLASI AFETLERDE GÖREV YAPACAKLAR

KEDFE ekibi, pratik ve saha eğitimlerinin ardından AFAD Başkanlığı ve Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan sınava girecek. Akabinde akredite işlemleri başlayacak olan ekip, olası doğal afetlerde hafif arama kurtarma ekibi olarak görev yapacak. KEDFE bünyesinde oluşturulan 25 kişilik ekip öncelikle gönüllü afet eğitimlerini aldı. 6 alanda yaklaşık 3500 saatlik uzaktan eğitimlerini tamamlayan gönüllü üyeler, 3 gün süren ilk yardım eğitimlerine katıldı. Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü eğitmenlerince 2 günü yüz yüze; 3 günü de saha eğitimleri olmak üzer uzun bir eğitim sürecini başarı ile tamamladı.

BIYIK VE BÜYÜKGÖZ DE KATILDI

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, KEDFE AFAD ekibi çalışmalarının son gününe katıldı. Başkan Dursun ve yönetimini AFAD gönüllüsü oldukları için tebrik eden Büyükgöz ve Bıyık, Erzurumluların Kocaeli’deki tüm STK’lara örnek olmaya devam ettiğine vurgu yaparak afetlere müdahalede yerel yönetimler olarak her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını belirtti.

‘ÖRNEK OLMAYI SÜRDÜRÜECEĞİZ’

Programın saha eğitimleri bölümüne katılan KEDFE Başkanı Tekin Dursun, yaptığı açıklamada “5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününde anlamlı bir çalışmaya imza atarak sosyal sorumluluk projelerinde başı çekmeyi sürdüren Dadaşlar, toplumsal duyarlılığını bir kez daha gözler önüne serdi. Federasyon olarak daima topluma faydalı çalışmaların içinde olacağız. Bunun için Dadaşlar, cansiparane çalışmaya hazırdır” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *