Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kartepe'nin Kızı Nilay Merttürk'e Meşaleli Coşkulu Karşılama

CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Nilay Merttürk bugün düzenlenen programla vaatlerini açıkladı. Mert'türk Kartepe Hergeleci İbrahim spor salonunda meşaleler arasında davullu zurnalı  alkışlar arasında coşku ile karşılandı.

CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Nilay Merttürk bugün düzenlenen programla vaatlerini açıkladı. Mert'türk Kartepe Hergeleci İbrahim spor salonunda meşaleler arasında davullu zurnalı  alkışlar arasında coşku ile karşılandı. 

31 Mart 2024'te gerçekleşecek olan yerel seçimlere 1 aydan kısa bir süre kala siyasi partilerde seçim beyannamesi ve meclis üyeleri tanıtım programları devam ediyor. Geçtiğimiz gün Genel Başkan Özgür Özel'in katıldığı program ile Büyükşehir Belediye Başkan adayı Atasoy Bilgin'in vaatlerini açıkladığı CHPde Kartepe Belediye Başkan Adayı Nilay Merttürk, Kartepe Hergeleci İbrahim Spor Salonu'nda düzenlenen program ile beyannamesini ve meclis üyelerini tanıttı. Programa CHP Kocaeli Milletvekilleri Mühip Kanko, Harun Yıldızlı, CHP İl Başkanı Bülent Sarı, CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin, CHP İl Kadın Politikaları Başkanı Merve Tüysüz, CHP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Bayrak, TBMM eski başkanvekili ve CHP Kocaeli eski milletvekili Haydar Akar meclis üyesi adayları, yöneticiler ve partililer katıldı.

HER KESİME DOKUNAN PROJELER 

Programda her alanda Kartepe'yi değiştireceklerini ifade eden Nilay Merttürk şöyle konuştu; "Gençlik ve sosyal yaşam merkezi Uzunçiftlike hayırlı olacak. Soğuk hava deposu üreticiler için açacağız. Hayırlı olsun Eşme'ye. Turizmimiz yok derecede az. Maşukiye yeni bir meydana hazır ol. Bir hayali gerçekleştiriyoruz ve Kartepe'ye devlet hastanesi açacağız. Kıyı şeritlerimizi sahil düzenlemesi yapacağız. Eşme Maşukiye hazırlan. Çatıkent Mesire alanını ilçemize kazandıracağız. Köseköy yeni bir mesire alanına kavuşuyor. Kapalı pazar alanları her mahalleye yeni konsepti ile gelecek. Evimiz Kartepe yaşam alanları tüm Kartepe'ye hayırlı olsun. TIR şoförlerinin ne çektiğini bilirim. Sizler için yeni TIR park alanları yapıyoruz. Yeni sağlık merkezleri hayırlı olsun Uzunçiftlik Emekevler, Ataevler. Suadiye Şefkatiye Arslanbey Mahallelerine yürüyüş parkurları hayırlı olsun. Kartepe Kadın Kooperatifi KARKOP. Yeni ürünleri yeni markaları ile aranızda olacak. FSM Ataevler ve Ertuğrul Gazi Mahallesine yeni kreşler kazandıracağız. Engelli vatandaşlarımız için engelli yaşam köyünü açıyoruz. Hayvan bakım merkezi ile hayvanlara sağlıklı bir yaşam alanı açacağız. Eşmeye ayva standları açacağız. Avluburun'a İkinci Yaşam Bahar Köyü tüm yaşlılara ve büyüklere hayırlı olsun. Çırak akademilerini uygulamaya geçiyoruz. Biz de Kent Lokantası açıyoruz. FSM'ye hayırlı olsun. Nusretiye'ye hobi bahçeleri hayırlı uğurlu olsun dedi. 

KARTEPE'Yİ DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Programda ilk olarak konuşan Hasan Bayrak "Kartepe'nin potansiyelini en üste çıkaracak adımlar atacaktır. Eğitim ve gençlik alanında özellikle adımlar atarak gençler ve çocukların sağlıklı ortamda büyümelerini sağlayacağız. Kartepe'nin çevresini koruyacağız. İlçemizi daha yaşanabilir bir iş ortamı sağlamayı hedefliyoruz. Atatürk'ün mirasına sahip çıkarak ilçemizi çağdaş seviyeye çıkarmak için çalışıyoruz. Birlikte Kartepe'yi daha ileriye taşıyacağız." dedi.

NERESİ TİCARET NERESİ TURİZM ALANI BELLİ DEĞİL

Ardından konuşan Atasoy Bilgin ise "Kartepe 2009'dan sonra yeni ilçelerden birisi. Kentleri kurarken bir plan program yapmanız lazım. Bu kenti Kartepe için koyduğunuz vizyona göre şekillendirmeniz ve yapıları ona göre yapmanız lazım. Neresi ticaret alanı neresi turizm alanı belli olmayan bir ilçe. Bizler depreme dayanıklı evlerde sosyal kültürel donatıları yapılmış bir ilçe olmasını istiyoruz. İnsanlar alışverişini yapmak için bu ilçenin dışına gitmelerine gerek yok. O yüzden bütün yapılarını tesis etmemiz gerekiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Türkiye'nin en borçlu belediyesisiniz diyoruz. Bu borç benim borcum değil diyor. CHP bu ile bir baraj yaptı baraj. Biz sana koskoca bir baraj yaptık. Bu kentin hava kirliliğini geçmiş dönemde çözmüş bir CHP var. Bugün İZAYDAŞ'ın kurulduğu yerde Alikahyalılara o yeri dar ettin. Belediyecilik bir vizyon işi. Büyükşehir Belediye Başkanı birçok projeler anlatıyor sonunda yapacağız edeceğiz diyor. Bu kentin kalıcı hiçbir sorununu çözemediler. Biz geçmişte çözdük. Bizim dönemimizde bu kentin kültür sanatla bağlantısını çözmek istiyorduk Süleyman Demirel Kültür Merkezi'ni kurduk. Çeyrek asırda bu kentin hangi sorununu çözdünüz? Kocaeli'nin bütün sorunlarını biliyoruz. Kartepe'nin kızı Nilay Merttürk. Bu kenti Nilay Merttürk ile birlikte yöneteceğiz. " ifadelerini kullandı.

SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI

Programda bir konuşma yapan Muhip Kanko Kartepe'de kurulması planlanan haddahane projesine izin vermeyeceklerini belirterek şunları söyledi; "Türkiye'de 1989 yılında yaktığımız ateşi 2019 yılında yeniden yaktık. Türkiye talan ediliyor. Kartepe'de önemli bir proje var. Haddahane projesi. İşte böyle çevreye zarar verecek projeye destek vermek istemiyorsanız Kartepe'de Nilay başkanı başkan yapmak zorundasınız. İstanbul'da geçen hafta yaşlıların huzur evlerinin fiyatları açıklandı. Sosyal belediyecilik geldiği zaman gençler çocuklar yaşlılar belediye imkanlarından faydalanacak. "

AKP KARTEPE'YE YILLARDIR HİÇBİR ŞEY KATMADI

Ardından konuşan Bülent Sarı ise Kartepe'yi AK Parti'den kurtaracaklarını söyleyerek şunları ifade etti; "Kartepe benim doğduğum büyüdüğüm yerdir. Kartepe aile dostluk demek. Partinin her kademesinde ilçe başkanı onuru yaşadığım yerdir Kartepe. Nilay Merttürk bu partiye çok hizmet vermiştir. Nilay Merttürkü Kartepe'yi AKP'nin zulmünden kurtaracak. AKP'nin belediyecilik anlayışının Kartepe'ye yıllardır hiçbir şey katmadığını görüyoruz. İlçe sakinlerinin yoksulluğu bugün de devam ediyor. Kartepe bugün 140 bin insanın yaşadığı bir ilçe. Kartepeli AKP'linin umurunda değilmiş. Haddane sadece sıvı çelik üretim tesisi değil doğa katliamı hava kirliliği demek. Kanser demek. Bu nedenle haddahanenin yapımını biz engelleyeceğiz.

KARTEPE'Yİ AK PARTİ'DEN KURTARMAYA HAZIR MISINIZ?

Biz olduğumuz müddetçe o haddahane buraya kurulmayacak. Hep birlikte Kartepe ittifakını kurmaya hazır mısınız? Kartepe'yi Nilay Merttürk ile AKP'den kurtarmaya hazır mısınız? 31 Mart'ta sözümüzün sahibi Kartepe'nin kızı Nilay Merttürk kazanacak.

SANDIKLARI PATLATALIM

Daha sonra konuşan Harun Yıldızlı ise " Nilay benim yol arkadaşım. Cabbar bir kızdır. Onun için Kartepe çok şanslı. El verin, yol verin Nilay Merttürk'ü 31 mart'ta Kartepe'nin başkanı yapalım. Hep birlikte olduk. Bütün ev kadınları genç kızlar ablanızı 31 Mart'ta desteklemeye hazır mısınız? 31 Mart'ta sandıkları patlatalım." dedi.

TURİZMİMİZ YOK DENECEK KADAR AZ

Programda her alanda Kartepe'yi değiştireceklerini ifade eden Nilay Merttürk şöyle konuştu; "Gençlik ve sosyal yaşam merkezi Uzunçiftlike hayırlı olacak. Soğuk hava deposu üreticiler için açacağız. Hayırlı olsun Eşme'ye. Turizmimiz yok derecede az. Maşukiye yeni bir meydana hazır ol. Bir hayali gerçekleştiriyoruz ve Kartepe'ye devlet hastanesi açacağız. Kıyı şeritlerimizi sahil düzenlemesi yapacağız. Eşme Maşukiye hazırlan. Çatıkent Mesire alanını ilçemize kazandıracağız. Köseköy yeni bir mesire alanına kavuşuyor. Kapalı pazar alanları her mahalleye yeni konsepti ile gelecek. Evimiz Kartepe yaşam alanları tüm Kartepe'ye hayırlı olsun. TIR şoförlerinin ne çektiğini bilirim. Sizler için yeni TIR park alanları yapıyoruz. Yeni sağlık merkezleri hayırlı olsun Uzunçiftlik Emekevler, Ataevler. Suadiye Şefkatiye Arslanbey Mahallelerine yürüyüş parkurları hayırlı olsun. Kartepe Kadın Kooperatifi KARKOP. Yeni ürünleri yeni markaları ile aranızda olacak. FSM Ataevler ve Ertuğrul Gazi Mahallesine yeni kreşler kazandıracağız. Engelli vatandaşlarımız için engelli yaşam köyünü açıyoruz. Hayvan bakım merkezi ile hayvanlara sağlıklı bir yaşam alanı açacağız. Eşmeye ayva standları açacağız. Avluburun'a İkinci Yaşam Bahar Köyü tüm yaşlılara ve büyüklere hayırlı olsun. Çırak akademilerini uygulamaya geçiyoruz. Biz de Kent Lokantası açıyoruz. FSM'ye hayırlı olsun. Nusretiye'ye hobi bahçeleri hayırlı uğurlu olsun. Evde bir konuşma hazırlamadım. Yüreğimde ne varsa konuşayım dedim. Biz ahlaklı siyaset yapma taraftarıyız. Hiç kimseye kötü anlamda bir şey düşünmüyoruz. Kartepe'nin kızı sloganını kullanıyor ama Kartepe'de doğmamış diyorlar. Kartepe'nin her zerresini bilen insanım. Onlar mı Kartepeli ben mi Kartepeliyim? O hiçbir projesini yapamaz diyorlarmış. Büyükşehir kazanırsa ona bu projeleri yapamaz diyorlarmış. Bu projelerin alasını yapacağımıza söz veriyoruz. Birilerine rant sağlamayacağıma söz veriyorum. Biz sözümüz var Kartepe dedik. Kul hakkı yemeyeceğimize söz veriyoruz. "

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *