Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kartepe Çocuk Kitapları Fuarı Açıldı

Kartepe’de ilki düzenlenen Kartepe Çocuk Kitapları Fuarı’nın açılışı ilçe protokolü ile yapıldı. Protokol üyeleri ebeveynlere çocuklarıyla kitap okumaları tavsiyesinde bulund…

Kartepe’de ilki düzenlenen Kartepe Çocuk Kitapları Fuarı’nın açılışı ilçe protokolü ile yapıldı. Protokol üyeleri ebeveynlere çocuklarıyla kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Kartepe Çocuk Kitapları Fuarı’nın ilki Özdilek AVM bahçesinde gerçekleştirildi. Kitap fuarında 60 stant, 45 yayınevi yer alacak. 10 Ekim’e kadar açık kalacak olan fuara 40 yazar misafir olacak. 10 günde fuarı 80 Bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

GENİŞ KATILIM

Okuma kültürüne katkı sunmak ve çocukları nitelikli yayınevleri ile buluşturmak amacıyla bu yıl ilki düzenlenen Kartepe Çocuk Kitapları Fuarı açılışına Vali Yardımcısı Abdulrauf Ulusoy, Kartepe Belediye Başkanı Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Mustafa Kocaman, Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Nihat Abiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ, İlçe Sağlık Müdürü Harun Arslan, AK Parti Meclis Üyeleri Murat Soyer, Niyazi Aydın, Yüksel Dilek, CHP Meclis Üyeleri Hasan Bayrak, Sabri Soyer, MHP Meclis Üyeleri Kerem Yılmaz, Faruk Cengizhan, İYİ Parti Meclis Üyeleri Kubilay Işık, siyasi parti temsilcileri, Özdilek AVM yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

‘KİTAPLA ARAMIZA HİÇBİR ŞEY GİREMEZ’

Programda saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Akabinde kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, “Kartepe Belediyemizin gerçekleştirdiği kitap fuarının hayırlı olmasın diliyorum. 10 gün devam edecek. 4 Ekim’den itibaren tüm okullarımız ve çocuklarımızla buluşuyor. Her şeyi sanal alemde yaşadığımız bir zamandayız. Kitapları da artık telefondan ve sanal alemden okumaya başladık. Pandeminin gölgesindeyiz ama hiçbir şey kitapla aramıza girmeye mani olamz. Kitaplarımız okumak, onlara dokunmak çok zevkli. Bu zevki bize yaşattığı için belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

‘OKUYAN MEDENİYETİN EVLATLARIYIZ’

Dilek’in ardından söz alan Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, “çok heyecanlıyız. Çocuklarımız için bu fuarı gerçekleştirmenin mutluğunu yaşıyoruz. Kitaplarmızla çocuklarımızı bir araya getiriyoruz. Gerçekten okuma kültürünün olduğu çok kadim bir medeniyete dayandığı medeniyetin evlatlarıyız. Tüm liderlerimiz okumamızı arzuluyor. O yüzden Kartepemizde çocuklarımızı kitaplarla buluşturalım istedik. 60 yayınevimiz burada. Bugün bir vesile olduk buna. Programımıza katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

‘ÇOCUKLARINIZLA BİRLİKTE OKUYUN’

İlçe Kaymakamı Altuğ Çağlar ise “Kitaplardan hiçbir zaman uzak durmayalım telefon ve tablet elimizde bazen saatlerimiz alıyor. Sizlerden istirhamım Akşamları evlatlarımız kendi kitabını okurken sizler de kendi kitaplarınızı okuyum. Başkan bey ve ekibine teşekkür ediyorum. bu fuarın önemli çok büyük” ifadelerini kullandı. Protokol konuşmalarının ardından ilçede ilke kez düzenlenen Kartepe Çocuk Kitap Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi. 

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *