Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kars, Ardahan, Iğdır Yöresinin Lezzetleri Festivalde Tanıtılacak

Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı ile Kocaeli Serhat İlleri Kars, Ardahan, Iğdır Dayanışma Derneği'nin işbirliğinde düzenlenecek olan kültür ve yöresel ürünler festivali öncesi programın ev sahipleri Derince'de bir araya geldi.

Kars, Ardahan, Iğdır Yöresinin Lezzetleri Festivalde Tanıtılacak

Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı ile Kocaeli Serhat İlleri Kars, Ardahan, Iğdır Dayanışma Derneği'nin işbirliğinde düzenlenecek olan kültür ve yöresel ürünler festivali öncesi programın ev sahipleri Derince'de bir araya geldi. Birliktelikte festival detayları anlatılırken yazarların ve birçok sanatçının yer alacağı açıklandı.

15-18 Aralık tarihleri arasında Kocaeli Uluslararası İnterteks Fuar Merkezi Alanı Otopark'ında yapılacak olan Kars-Ardahan-Iğdır Kültür ve Yöresel Ürünler Festivali öncesi, festivale ev sahipliği yapacak olan Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı ile Kocaeli Serhat İlleri Kars, Ardahan, Iğdır Dayanışma Derneği'nin yöneticileriDerince Yelken Kafe ve Restoran'da basın mensuplarıyla bir araya geldi. Birliktelikte Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı Başkanı Taner Sarıçayır, Serhat İlleri Kars-Ardahan-Iğdır Dayanışma Derneği Başkanı Fuat Katkay, Vakıf Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Özlem Gür ve Serhat İlleri Kars-Ardahan-Iğdır Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Mahir Usanmaz katıldı. Toplam 19 dernek ve vakfın işbirliğiyle yapılacak olan festival öncesi detaylar konuşuldu.

17 ARALIK'TA RESMİ AÇILIŞ

Festival ile ilgili konuşan Serhat İlleri Kars-Ardahan-Iğdır Dayanışma Derneği Başkanı Fuat Katkay konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Kocaeli'de bir tanıtım günleri hazırlığına giriştik. Çalışmalarımızı gerçekleştirdik ve bugün de burada buluştuk. Aslında tanıtım günleri yıpranma dönemine girmiş durumda ve biz de bir daha yapmayı planlamıyoruz çünkü bu artık ticari bir zemin üzerine oturdu. Bugüne kadar tanıtım günlerini hep vakıf yapıyordu, bu kez 'Biz de işin işin içerisinde yer alalım' dedik ve dernekler olarak destek sağladık. Sadece bal, tereyağ, kaşar satılan bir organizasyon yapmayacağız. Günümüzde yazarlarımız başta olmak üzere bir çok sanatçı yer alacak. İntertresk alanımızda çok güzel etkinliklerimiz yapılacak ve 17 Aralık'ta resmi açılışımızı yapacağız. İlk gün Ramin bey sahne alacak, ikinci gün Azad Doğanay, üçüncü gğm yani resmi açılış günümüzde Yudum Korel ile Maksut hocamız sahne alacak. Dördüncü gün ise Mehmet Akbulut ile yerel sanatçılarımız sahne alacak."

4 GÜN SÜRECEK BÜYÜK FESTİVAL

Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı Başkanı Taner Sarıçayır, festivalle ilgili konuşmasında şunları söyledi: "Elimizden geleni yaparak çok güzel bir 4 günlük etkiliği yapacağız. Tüm Kocaeli halkının katılacağını düşündüğümüz organizayonda verdikleri desteklerden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın başta olmak üzere destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. 15-16-17 ve 18 Aralık tarihlerinde yapılacak olan tanıtım günlerimizi çok verimli ve güzel bir çalışmayı hayata geçireceğiz. Kars'tan gelecek olan lezzetlerin yer almasını istedik ama böyle bir durumda maliyetler çok yükseliyor. Yine de Kars, Ardahan, Iğdır yöresinden lezzetler gelecek, bölgedeki ürünlerim fiyatları biliyoruz ve stantları gezerek fiyatlar noktasında telkinlerde bulunacağız. Vakıf ve dernek işi sevmeden yapılacak bir iş değil. İstiyoruz ki kaymağı, peyniri, balı kendimiz getirebiliriz ama bu dönem için bunu hayata geçirmedik. Önümüzdeki dönemde ise hemşerilerimize tamamıyla doğal, bölgeden gelen ürünler tanıtım günlerinde yer almalı."

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *