Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Karaosmanoğlu; Feyizli Ve Bereketli Bir Gecedir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yayınladığı bir mesajla Kocaelili hemşehrilerinin ve bütün İslâm âleminin Regaip Kandili’ni kutladı ++++++++ Hicr…

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yayınladığı bir mesajla Kocaelili hemşehrilerinin ve bütün İslâm âleminin Regaip Kandili’ni kutladı.

Hicri takvime göre kutsal aylar olarak kabul edilen ve 3 aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarının başlangıcı olan Regaip Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, başta Kocaelili hemşehrileri olmak üzere bütün İslâm âleminin kandilini kutladı. Başkan Karaosmanoğlu mesajında, “Regaip Kandiliniz mübarek olsun, yuvalarınız ilahi şefkat ve rahmetle aydınlansın” dedi. Sözlerine devamla Başkan Karaosmanoğlu“ Regaip Kandili feyizli ve bereketli bir gecedir.

BÜTÜN DÜNYAYA HUZUR VE BARIŞ GETİRSİN

Regaip, kelime manasıyla, "çok meyledilen, arzulanan, armağan edilen" anlamlarına gelir. Bu mübarek gecede Yüce Allah; kullarına bol bol rahmet ve ikramlarda bulunduğu için bu adı almıştır. Bu kutsal gecede, hatalarımızdan, zaaflarımızdan arınmak, daha iyi insanlar olabilmek için tövbe ve dualar edeceğiz. Yaradan’dan, rahmet ve bağışlanma dileyeceğiz” dedi.Başkan Karaosmanoğlu mesajında, “Bütün hemşehrilerimin Regaip Kandili mübarek olsun, ilahi şefkat ve rahmet bütün dünyaya barış, huzur ve mutluluk getirsin” dedi.Başkan Karaosmanoğlu sözlerini, “Regaip Kandili’nin gönüllerimize manevi hazineler sunmasını diliyorum. Bütün hemşehrilerinin ve İslâm âleminin Regaip Kandili’ni kutluyorum” diyerek tamamladı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *