Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kaplan; 61 Yıldır Yüreğimiz Kederimiz Hafiflemedi

CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet Kocaeli tarihinin en karanlık günlerinden biri olan 1 Mart Üsküdar Faciası şehitleri için bir basın açıklaması yaptı. 1 M…

CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet Kocaeli tarihinin en karanlık günlerinden biri olan 1 Mart Üsküdar Faciası şehitleri için bir basın açıklaması yaptı. 

1 Mart 1958 Cumartesi günü yarım gün öğrenim gören İzmit Lisesi ve Sanat Okulu talebeleri okullardan çıkarak köhne Üsküdar Vapuruna bindi. Üsküdar Vapuru İzmit - Gölcük arasında günün son seferini yapmak için yola çıkan vapur, kısa süre sonra aniden bastıran fırtınaya yakalandı.

61 YILLIK BÜYÜK ACI

Tek amaçları okuldan çıktıktan sonra evlerine varabilmek olan, çoğu ilköğretim ve lise öğrencisi olan yaklaşık 400 insanımız aniden kopan fırtına ve dalgalara dayanamayan Üsküdar ile birlikte Körfez’in soğuk sularında kayboldu. Facianın üzerinden geçen 61 yıl, yüreğimizdeki kederimizi hafifletmeye yetmedi.Bizler; 1 Mart 1958 tarihinde gerçekleşen, Türkiye'nin en ölümcül deniz kazası olan bu faciayı asla unutmayacağız! Üsküdar Vapuru felaketinde yaşamlarını yitirenleri bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Gençliklerinin baharında hayata veda eden yavrularımızın mekanları cennet olsun dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *