Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kandemir: Ziya Paşa Çetesini İfşa Edeceğim

Geçtiğimiz dönem bağımsız milletvekili adayı olan Ersoy Kandemir, ilimizde Ziya Paşa çetesi olduğunu iddia ederek yakın zamanda bu çeteyi ifşa edeceğini belirtti Büyükşehir B…

Geçtiğimiz dönem bağımsız milletvekili adayı olan Ersoy Kandemir, ilimizde Ziya Paşa çetesi olduğunu iddia ederek yakın zamanda bu çeteyi ifşa edeceğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Ersoy Kandemir, medya evinde açıklama yaptı. İlimizdeki sorunları genel olarak aktaran Kandemir, oy için aday olmadığını belirterek halkın çıkarları için doğru olanı savunmaya devam edeceğini belirtti.

‘DURSUN BALABAN’I KINIYORUM’

Medya evinde açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Ersoy Kandemir, “İlimizde son dönemlerde yaşanan artan tarif kazalarıyla sıkıntı çekmektedir. Vatandaşlarımız hayatını kaybedip sakatlanmaktadır. Mevcut hükümetin bu konuda yeterli önlem almadığını düşünüyorum. Kandıra ölüm yolunda gerçekleşen trafik kazalarıyla ilgili çok fazla yazılar yazdım ancak herhangi bir önlem alınmadı. Vali Yardımcısı Dursun Balaban’ı vatandaşların hayatlarını kaybetmesinden dolayı bu konuda kınıyorum. Kendileri hiçbir dilekçeme cevap vermemiştir. Kendisiyle görüşmek Kandıra yolundaki kazaları konuşmak istedim. Bürokratik olarak girişimlerde bulunduklarını söyledi.

‘SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE FETÖCÜLER VAR’

Sözlerine devam eden Kandemir, “Bir hekime yaptığı yanlıştan dolayı soruşturma açabilirsiniz. Ancak valiliğe gitti diye başına 4 polis dikmezsiniz. İl sağlık müdürüyle görüşmeye gittiğimde Dursun Balaban ve Şenol Ergüney bana mobbing uyguladı. Kocaeli’de Ziya Paşa çetesinin bürokrasi ayağını sağlık müdürlüğündeki bazı üst düzey yetkililer oluşturuyor. İl sağlık müdürlüğünde bazı üst düzey personelin Bank Asya’da hesabı olduğu ve KOSADER’e ancak terörle ilişkisi olmadığı savcılık tarafından şahsıma yazılı olarak iletilmiştir” ifadelerini kullandı.

‘ZİYA PAŞA ÇETESİNİ İFŞA EDECEĞİM’

Kandemir, “Yerel yönetimlerin bürokrasinin üzerinde bir çete olduğunu iddia ediyorum. Çetenin adı da Ziya Paşa çetesidir. İlimizde ihalelerden tutun vatandaşın yediği simide, evine gelen ambulansa, içtiği suya kadar tol alıyor. Vatandaşların çıkarları için çalışan bir sistemimiz var. 15-20 kişi için çalışan bir çete yoktur. Bu çeteyi vatandaşlarımızın çok iyi tanımasını istiyorum. Çetenin gerçek yüzünün ifşa edilmesi gerektiğini ifade ediyorum. İnşallah bu çeteyi yakın zamanda devletimiz bertaraf edecektir. Bu çeteyi yakında ifşa edeceğim” diye konuştu.

‘HALKIN ÇIKARI İÇİN MÜCADELE ETTİM’

Son dönemde madde kullanımının arttığına dikkat çeken Kandemir, “AMATEM ve ÇAMATEM ‘den daha önceleri söz edilmezken şimdi medya aracılığıyla konuşuyorlar. İlimizde kanser düzeylerinin artması, ne siyasi partilerden, ne yerel yönetimlerden ne bürokrasiden bu konuda detaylı bir açıklama durmadım. En büyük sıkıntılarım hava ve su kirliliğidir” dedi. Halkın çıkarlarının korunması için devlet sisteminde liyakat ve hiyerarşi önemli olduğuna dikkat çeken Kandemir, Sürekli insanların üzerine gelen bir yapı var. Son 3 yılda 10’un üzerinde dava açılmış, kurum soruşturması tarafıma açılmış ve valilik soruşturması açılmış biriyim. Bunlarla gurur duyarak Kocaeli ve Türkiye halklarının çıkarları için mücadele ettim” dedi.

‘OY İÇİN ADAY OLMADIM’

“Bu seçime oy için girmedim” diyen Kandemir, şöyle devam etti: “Hakkında Atatürk ile ilgili soruşturması olan ne bir açılış ne bir sempozyuma belediyenin resmi azıyla asla davet etmeyeceğim. Seçilsem dahi hayatımda hiçbir değişiklik göremezsiniz. Benim ilkem dürüstlüktür. Yerel medyanın güçlenmesi çok önemli bir husus. Basın emekçilerine gerekli değerin verildiğine inanmıyorum. Her ilçede yerel medya ağını güçlendirmek için bütün ilçelerimizde huzurlu ve rahat ortam yaratmak görevlerimden biri olacak. Yerel medya üzerinde oluşan çeşitli baskıların bertaraf edilmesini planlamaktayım. Kocaeli basını, Türkiye’de ilk 5’e girecek bir yapıdadır. Ancak son zamanlarda çeşitli sebeplerle baskı altında tutulmaktadır. Halkın doğru bilgi alması adına çok önemli bir adım olacaktır.”

‘HALKIMIZ ALGI YÖNETİMİNE AÇIK’

Kandemir son olarak “Çalışan anne ve babalar için kreş konusunda kolaylık sağlayacağım. 1-3 yaş arası ya da 1-5 yaş arası çocuklar için kreş sistemi getireceğim. Ak Parti’nin ilimiz adına başarısız olduğunu savunan bir insan olarak özellikle tüm belediyeler hakimken bu gün 12 adayını göstermemesi açıklamalarımla örtüşmemektedir. Bu Ak Parti karşıtlığı düşmanlığı olarak algılanmasın. Halkımızın algı yönetimine açık olduğuna inanıyorum. 6 yıl kamu kurumlarında görev yeri isteğim haricinde değiştirilmiş biri olarak çeşitli birimlerde görev yaptım. 2014 ve 2018’de yapılan ambulans ihalesinde hile vardır” diye konuştu. 

ERSOY KANDEMİR KİMDİR?

1982 İstanbul doğumlu. Aslen Malatyalı olan Kandemir, ilk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Kandemir, Kocaeli, Ankara ve Hakkari’de görev yaptı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *