Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

İzmit’teki Simit Tezgahları Kaldırılabilir!

İzmit encümen toplantısında yeniden ihaleye çıkarılan 11 adet simit satış yeri için talipli çıkmadı. Simit satış yerleri kurulacak komisyonun vereceği karara göre kaldırılabilir.

İzmit’teki Simit Tezgahları Kaldırılabilir!

İzmit encümen toplantısında yeniden ihaleye çıkarılan 11 adet simit satış yeri için talipli çıkmadı. Simit satış yerleri kurulacak komisyonun vereceği karara göre kaldırılabilir.

Geçtiğimiz hafta kiralamak için ihaleye çıkarılan simit satış yerlerine bu hafta da talipli çıkmadı. Simit satış yerlerinin kirasının çok olduğunu ifade eden esnaflar, kiralama ihalesine katılmadı. İzmit Belediye Encümeni ise Zabıta Müdürlüğüne yazı yazarak simit satış yerleri hakkındaki nihai kararını verecek. Taliplinin çıkmadığı simit satış yerleri ilerleyen günlerde alınacak karara göre kaldırılabilir.

BELEDİYE HİSSESİ 312 BİN TL’YE SATILDI

Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün encümen toplantısında karar bağlanan evrakları şöyle: Bağlıca Mahallesi 108 ada 238 ve 242 nolu parsellerin geçit hakkı tesisi, Bulduk Mahallesi 130 ada 35 ve 37 nolu parsellerin geçit hakkı tesisi onaylandı. Kabaoğlu Mahallesi 168 ada 5 nolu parseldeki 104 metrekarelik belediye hissesinin toplam 312 bin TL’de satışı onaylandı. İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün encümende onaylanan evrakları şöyle: Yenidoğan Mahallesi 3888 ada 4 ve 9 nolu parsellerin tevhid talebi, Yenidoğan Mahallesi 3888 ada 1 ve 11 nolu parsellerin tevhid talebi onaylandı.

KAÇAK YAPILARA CEZA

Yapı Kontrol Müdürlüğünce encümene sunulan evraklar şöyle: Kozluk Mahallesi 209 ada 23 parseldeki metruk yapının etrafının kapatılmasına karar verildi. Kabaoğlu Mahallesi 253 Ada 3 nolu parseldeki kaçak yapıya ruhsata bağlama kararı ve 3 bin 111 TL para cezası verildi. Alikahya Fatih Mahallesi 465 ada 2 nolu parselde yapılan bahçe duvarına 1486 TL para cezası verildi.

BARLARA CEZA YAĞDI

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünce işyerlerine yapılan denetimde; Kemalpaşa Mahallesi Kocaeli Dadaş Ocakları Dernek Lokalinde okey oynandığı gerekçesiyle 6634 TL para cezası verildi. Kemalpaşa Mahallesindeki Clup Park Door ünvanlı işyerinde canlı müzik ruhsatı olmamasına rağmen canlı müzik hizmet verdiği için işyerine 13 bin 268 TL para cezası verildi. Kemalpaşa Mahallesi Şahabettin Bilgisu Caddesi Route 66 ünvanlı işyerine ise 26 bin 530 TL para cezası verildi. Kemalpaşa Mahallesi Eski Postane Sokak’ta bulunan Space Pub ünvanlı işyerine çalışma saatlerine uymadığı için 581 TL para cezası verildi.

TALİPLİSİ ÇIKMAYAN SİMİT TEZGAHLARI:

Tepecik Mahallesi İstiklal Caddesi no 95 önü (Kızılay karşısı bariyer önü) 6 nolu simit tezgahı muhammen bedeli aylık 6 bin TL’den kiraya çıktı. Tepecik Mahallesi Fethiye Caddesi no 44 önü (Sabri Ekmen Sokak girişi Roman mağazası önü) 8 nolu simit tezgahı 4 bin 500 TL muhammen bedel ile kiraya çıktı. Ömerağa Mahallesi İstiklal Caddesi no 124 önü (Dörtyol Söğüt Ağacı Pastanesi Önü) 13 nolu simit tezgahı muhammen bedeli 5 bin 500 TL’den kiraya çıktı. Tepecik Mahallesi Cumhuriyet Caddesi no 112 önü (SGK Dispanser önü) 14 nolu simit tezgahı bin 200 TL muhammen bedel ile kiraya çıktı. Tepecik Mahallesi Cevdet Hoca Sokak no 11 önü (Fevziye Cami Ayakkabıcılar Çarşısı tarafındaki köşe) 17 nolu simit tezgahı 2 bin 400 TL muhammen bedel ile kiraya çıktı. Cedit Mahallesi Turan Güneş Caddesi no 34 önü (Devlet Hastanesi acil girişi tarafı) 20 nolu simit tezgahı yeri bin 550 TL muhammen bedel ile kiraya çıktı. Yeni Mahalle Lozan Caddesi Şehit Arif Meydan Parkı önünde (Kocaeli İdare ve Vergi Mahkemeleri binası karşısı) bulunan simit satış yeri bin 500 TL muhammen bedel ile kiraya çıktı. Mehmet Ali Paşa Mahallesi Zincirlikuyu Caddesi no 44 trafo önündeki (Üçyol mevki) simit satış yeri 2 bin 500 TL muhammen bedel ile kiraya çıktı. Yahya Kaptan Mahallesi Gülbahçe Sokak Arasta Park AVM otopark önündeki simit satış yeri 2 bin 500 TL muhammen bedel ile kiraya çıktı. Yeşilova Mahallesi Turan Güneş Caddesi no 484 önündeki (Yeşilova Merkez Cami önü) simit satış yeri 1080 TL muhammen bedel ile kiraya çıktı.

‘TEZGAHLAR KALDIRILABİLİR’

Geçtiğimiz hafta ihaleye çıkan ve sadece bir simit satış noktasının kiralandığı encümen toplantısında simit satış yerleri, tekrar ihaleye çıktı. Ancak simit satış yerleri için hiçbir esnaf kiralama ihalesine katılmadı. Bunun üzerine açıklama yapan Encümen Başkanı Cem Güler, “Talipleri gelmediği için bu simit noktaları simit noktası olmaktan çıkarma düşüncesindeyiz. Fiyatı daha düşük istediler. Ama onun altına kiralamak yanlış olacak. Hiç olmasa daha iyi olur. Zabıta Müdürlüğüne yazacağız bir komisyon oluşturulacak. Nokta olarak fiyat ve yer ilişkisi yanlış gösterilmiş olabilir. Eski kar marjı olmadığı için simitçiler simit satış noktalarında satış yapmak istemiyor. Biz kira hesabı yaptığımızda simit 4 TL idi. Yeni bir hesap yapsak da bir değişiklik olmayacak. Satılan simit sayısı farklı diyorlar ama ek arabalar getirdikleri için biz öyle olduğunu düşünmüyoruz. Kar marjının 2 liradan daha az olduğunu ifade ettiler. Simit 4 TL iken kar marjı iyiyken 6 TL iken daha iyi olması gerekiyor” dedi. AK Partili Üye Fatih Özcan ise “Yardımcı olalım indirim yapabiliyorsak yapalım” dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *