Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

İzmitli Anneler İçin Emzirme ve Bebek Bakım Kabini Hizmete Açıldı

Annelerin sosyal hayata daha fazla empoze olabilmesi adına İzmit Belediyesi ve Türk Kadınlar Birliği ortaklığında BELSA Plaza önünde Emzirme ve Bebek Bakım Kabini hizmete açıldı.

İzmitli Anneler İçin Emzirme ve Bebek Bakım Kabini Hizmete Açıldı

Annelerin sosyal hayata daha fazla empoze olabilmesi adına İzmit Belediyesi ve Türk Kadınlar Birliği ortaklığında BELSA Plaza önünde Emzirme ve Bebek Bakım Kabini hizmete açıldı.

Kadın dostu İzmit Belediyesi ve Türk Kadınlar Birliği ortaklığında Emzirme ve Bebek Bakım Kabini hayata geçti. İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, annelerin bebeklerini emzirmelerine imkan sağlayarak emzirmeyi teşvik etmek, emziren annelerin sosyal yaşamdan kopmamalarını sağlamak ve bebeklerin beden ve ruh sağlığına katkı sağlamak amacıyla Emzirme ve Bebek Bakım Kabinini kente kazandırdı.

HER ANNEYE ÖZEL ŞİFRE VERİLECEK

8 Mart Emekçi Kadınlar Gününde hizmete açılan Emzirme ve Bebek Bakım Kabini, her anneye özel şekilde tanımlanan bir şifre ile çalışacak. Kullanıcı adı ve şifreyi İzmit Belediyesi aracılığıyla oluşturacak olan anneler gezintileri esnasında bebek emzirme veya bakımına ihtiyaç duyduklarında kendilerine özel şifreleri sayesinde güvenli şekilde bebeklerinin bakımlarını gerçekleştirebilecek.

“KENTİMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN”

Açılış programında konuşan İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, “Özellikle kadınların sosyal hayatta aktif bir şekilde rol oynamasını amaçlıyoruz. Çarşıya gelen anneler, çocuklarının ihtiyaçlarını bu kabinde giderebilecekler. Kentimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

“BU HİZMETİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Türk Kadınlar Birliği Kocaeli Şube Başkanı Aysel Baladın, “Biz kadınların şiddete uğramamasını istiyoruz. Her türlü ayrımcılığa karşı bir dünyada yaşamak istiyoruz. Annelerimizin sosyal hayattan kopmaması için Emzirme ve Bebek Bakım Kabinini hizmete açtık. Biz Türk Kadınlar Birliği olarak bu hizmeti desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *