Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

İzmit Rotary Kulübü'nde Cumhuriyetin 100. Yılına Yakışan Devir Teslim Töreni

İzmit Rotary Kulübü’nde devir teslim töreni gerçekleştirildi. 2022-2023 Dönem Başkanı başarı ile tamamlayan Hüseyin Alçıoğlu görevini Teoman Cesur’a devretti.

İzmit Rotary Kulübü'nde Cumhuriyetin 100. Yılına Yakışan Devir Teslim Töreni

İzmit Rotary Kulübü’nde devir teslim töreni gerçekleştirildi. 2022-2023 Dönem Başkanı başarı ile tamamlayan Hüseyin Alçıoğlu görevini Teoman Cesur’a devretti. Başkanlığı devrederken üyelere taktığı nazar boncuğu ile dönemi tamamlayan Alçıoğlu çiftine ilgi ve taktir büyük oldu. Törende  konuşan yeni dönem başkanı Cesur, “Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına denk gelen bir başkanlık sürecini ekibim ile birlikte yüreteceğiz. Amacımız Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında kalıcı etkinlikler dolu dolu bir yıl geçirmektir" dedi. 

2420’nci bölgeye bağlı İzmit Rotary Kulübü’nün devir teslim töreni dün Wellborn Hotel’de gerçekleştirildi. 2022-2023 Dönem Başkanı Hüseyin Alçıoğlu görevini Teoman Cesur’a devretti. Düzenlenen törene katılım yoğun oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yapılan devir teslim töreninde kulüpte görev yapan isimlere Hüseyin Alçıoğlu ve eşi Esin Alçıoğlu tarafından altın içerisinde nazar boncuğu takdim edildi. Törene,Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Prof. Dr. Mühip Kanko ve eşi Selhan Kanko, 2420’nci bölge 2022-2023 Dönemi Guvernörü Suat Baysan ve eşi Belgin Baysan, 2023-2024 Dönemi Guvernörü Mehmet Altay, 2007-2008 Dönemi Guvernörü ve Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul ve eşi Beril Tuğrul, 2022-2023 Dönemi Bölge Sekreteri Ece Acar, 2022-2023 Dönemi Guvernör Yardımcısı Murat Ardaç ve eşi Zülal Ardaç, Yalova Rotary Kulübü 2022-2023 Dönemi Başkanı Banu Demirören, Yalova Rotary Kulübü 2023-2024 Dönemi Başkanı Berin Tuğral, Gölcük Rotary Kulübü Başkanı Mehmet Dolgun ve eşi Nuray Dolgun, İzmit Rotaract Kulübü Başkanı Alperen Emil katıldı.

SİYASİLERDEN DE YOĞUN KATILIM

Kocaeli Üniversitesi’nden ve derneklerden de katılım yoğun oldu. KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, KOÜ Matematik Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serdal Pamuk, KOÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Murat Ünlü ve eşi Uzman Doktor Gülten Ünlü, Kocaeli Eczacı Odası Başkanı Bilal Arpacı ve eşi Reyhan Arpacı, KYÖD Başkanı Uğur Saral ve Başkan Yardımcısı Yağmur Soysal, Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği Başkanı Necdet Gümüş ve eşi Zelih Gümüş programa katıldı. Rotary üyesi Wellborn Luxury Hotel’in sahibi Haluk Ulusoy ve eşi Şebnem Ulusoy, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu ve eşi Tamer Solakoğlu, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Emirşah Torun ve eşi Serpil Torun’un yanı sıra siyasiler de programda yer aldı. CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, İYİ Parti İl Başkanvekili Yasemin Met, CHP İl Başkan Yardımcısı Nazım Gençtürk ve eşi Sıla Gençtürk, CHP İl Başkan Yardımcıları Korkut Öz ve Gülşah Çubuklu, CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Darcan ve eşi Aysu Darcan ve davetliler katılım gösterdi.

AKTİF OLARAK TER DÖKTÜK

Törenin açılış konuşmasını yapan İzmit Rotary Kulübü’nün 2022-2023 Dönem Başkanı Hüseyin Alçıoğlu, “Bölge guvernörümüz tarafından kulübümüz birincilikle takdim edildi. Dünyanın içinden geçtiği bu çok özel günlere rağmen burada, keyifle, iç huzuruyla dönem sonuna gelmiş bulunuyoruz. Ben ve eşim için çok büyük bir mutluluk. Bundan böyle geçmiş dönem başkanı sıfatıyla kulübümüzde huzurlu ve gururlu yerimizi almak üzere ben ve eşim hazırız. Bir yıl boyunca birlikte aktif olarak ter döktük. Nefesimizden, kesemizden, gönlümüzden, sözümüzden hizmetlere destek vermiş olduk. Destek veren dostlara teşekkür ederek onurlandırmak istiyorum” dedi. Alçıoğlu’nun ardından konuşan eşi Esin Alçıoğlu, “Bütün STK’lar gibi Rotary de gönüllülük işidir. Bir de gönülden bir bağlanma vardır. Sanırım bizi ailece böyle tanımlamak doğru olur. 15 yaşında, 99 depreminde annemin çalıştığı hastaneyi rotaryenlerin nasıl kısa bir sürede ayaklandırdığını gördüğümde bu ailenin üyesi olacağıma söz vermiştim kendi kendime. Her zaman yanımda olan çekirdek kadroma ve uzaktan desteğini hissettiğim bütün eşlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYETİN YÜZÜNCÜ YILINA DENK GELDİ

Son olarak konuşan yeni başkan Teoman Cesur şu ifadeleri kullandı: “2023-2024 hedefine büyük bir heyecan ve motivasyon ile ‘dünyaya umut olalım’ diye başlamak istiyorum. Özellikle benim dönemimim cumhuriyetimizin yüzüncü yılına denk gelmesi benim ve ekibimin heyecanını kat ve kat artırdı. Mottomuza uygun olarak özellikle Kocaeli’de yaşayan halkımızın ihtiyaçlarına ve ihtiyacı olan kesimleri ön planda tutarak çocuklara, kadınlara, sokak çocuklarına, üniversiteli gençlere, ilkokul öğrencilerine ve kanserli çocuklara umut olalım diyeceğiz. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı benim dönemimde ayrı bir coşku ve her zamankinden daha büyük törenler ve balolar ile kutlayacağız. Kulüp olarak senelerdir devam ettirdiğimiz gibi benim dönemimde de üniversite öğrenci bursları ve sanata ve edebiyata desteklerimizi devam ettireceğiz. Rotary’de son 10 senede çok şey öğrendim. Bugünümü daha iyi yaşamayı ve daha fazla umut etmeyi öğrendim.” Tören Sonrası Trio müzik performansı eşliğinde dostluk sohbetleri ile gece tamamlandı.

TEOMAN CESUR KİMDİR?

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2004 yılında eğitimini tamamladıktan sonra Medeniyet Üniversitesi’nde Aile Hekimliği uzmanlığını 2009 yılında alan Teoman Cesur, 2010-2012 yıllarında mecburi hizmetini bitirdikten sonra ilaç sektöründe medikal müdür olarak çalışmaya başladı. Cesur, birçok uluslararası firmada medikal müdür, ürün müdürü gibi pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2018 yılında Pfizer’de çalışmaya başladı. Pfizer’de farklı ürünlerde hastaların tedavilerine katkı sağlayacak birçok ulusal ve uluslararası projelerde yer aldıktan sonra 2019 yılında İnflamasyon & İmmünoloji (I&I) Ülke Medikal Lideri olarak çalışmaya başlayan Cesur, görevlendirme alarak, Pfizer Amerika Ekibi ile dijital içerik ve veri üretimi gibi konularda çalıştı. Şu anda ise I&I Medikal Kategori Lideri olarak çalışmaktadır.

Bu Haberi Beğendin Mi?
3 kişiden 3 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *