Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

İşte 2024 Yılı Kyk Burs Ve Kredi Miktarları!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin sona ermsinin ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kredi ve burs miktarlarını açıkladı. Cumhurbaşkanı  Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı sona erdi.

İşte 2024 Yılı Kyk Burs Ve Kredi Miktarları!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin sona ermsinin ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kredi ve burs miktarlarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası açıklama yapan Erdoğan, 2024 yılı lisans burs kredi miktarının 2 bin lira, yüksek lisans öğrencileri 4 bin lira, doktora için ise 6 bin lira olduğunu açıkladı.


“CEP TELEFONU VE BİLGİSAYAR SÖZÜMÜZÜ TUTTUK”

Yeni kredi ve burs miktarını şu şekilde açıkladı; "Örgün eğitimdeki cep telefonu ve bilgisayar desteği ile ücretsiz 10 GB'lik internet sözünü geçen hafta yerine getirdik.

Gençlerimizin kendilerini en iyi şekilde yetiştirmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçmıyoruz. Göreve geldiğimizde kredi burs miktarı 45 liracıktı. Biz bu rakamı 27 kat artışla 2023 yılı itibarıyla lisansta 1250 liraya, yüksek lisansta 2500 liraya, doktorada 3 bin 700 liraya çıkardık. Ayrıca kredi alan öğrencilerden sadece ana paranın ödemesini temin ettik.

“YURT KAPASİTESİNİ ARTIRDIK”

Tek bir öğrencimizi dahi açıkta bırakmamak için yurt kapasitesini artırdık. Bu sene 950 bin öğrencimizi müracaat ediyoruz.

”1 MİLYON 600 BİN ÖĞRENCİMİZ YARARLANACAK”

1 milyon 600 bin öğrencimize önümüzdeki yıl ödeyeceğimiz rakamı açıklıyorum: 2024 yılı lisans burs kreid miktarı 2 bin lira. Yüksek lisans için 4 bin lira, Doktora için ise 6 bin liraya çıkartıyoruz”

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *