Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Hürriyet; Oda Ve Dernekler Yerleşkesi Kuracağım

Kocaeli Matbaacılar Derneği Başkanı Mehmet Akif Şen ve yönetimini ziyaret eden İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, ‘Odalar Birliği ve Dernekler Yerleşkesi’ kuracaklarını …

Kocaeli Matbaacılar Derneği Başkanı Mehmet Akif Şen ve yönetimini ziyaret eden İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, ‘Odalar Birliği ve Dernekler Yerleşkesi’ kuracaklarını açıkladı.

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttfakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet ve beraberindeki partilileri önceki gün Kocaeli Matbaacılar Derneği Başkanı Mehmet Akif Şen’i ziyaret ederek İzmit’te yaşadığı sorunları dinledi, Odalar Birliği ve Dernekler Yerleşkesi kuracaklarına dair projesini açıkladı.

DERNEK VE MESLEK ODALARIMIZA ALANLAR AÇACAĞIZ

Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet ise yaptığı konuşmasında, ortak aklı hakim kılacakları belirterek, “Uygulanabilir ve ihtiyaca dayalı şeyler üretmeliyiz. Odalar birliği ve dernekler yerleşkesi projemiz var. Etkin iş üretmen dayanışmayı sağlamalıyız. Ortak yaşam kültürüyle ortak etkinlik alanlar yaratmalıyız. İzmit içinde yaşayan alanlarımız olmalı. Sadece bina yaparak olmaz onu geliştirmek sosyalleştirmek olmalı. Kent konseyini yeniden işlevine kavuşturacağız. Tüm sivil toplum örgütlerinin, üniversitelerin ve meslek odalarının etkin katılımını sağlayacağız. İçerisinde çok amaçlı salonların, ortak sekretaryanın ve dernek ofislerinin yer alacağı Odalar Birliği ve Dernekler yerleşkesi tarihi binalarımızdan birinde oluşturulacak ve ‘Demokratik Kent Yönetimi ve Kent Sorunlarına Çözüm’ odaklı çalışmalar hep birlikte yapılacak” dedi.

İZMİT’İN PARASI BU KENTTE KALMALI

Konuşmasına devam eden Hürriyet, “Bu kentin kaynağı ve parası İzmit’te kalmalı. Dışarıdan hizmet alınmamalı. Esnafını korumak adına ilke kararı alınır ve ona göre alımlar yapılır. Belediyeler bir şey bastırıyor onu da İstanbul’da yapıyorlar. Oysa basılacak şeyler İzmitli matbaacılar arasında dönüşümlü olarak yapılmalı” dedi. Herkese eşit hizmet sağlanması için çalışacaklarını açıklayan Hürriyet, “İsrafın önüne geçmeliyiz. Zamanında İZGAZ gibi bir proje örneğimiz var. Ama Akmeşe’ye bile ancak 15 yıl sonra doğalgaz gidebildi. Sabancı, SDKM, Outlet Center, buz pateni gibi o kadar önemli projelerimiz var ki. Kent üretmiyor ama kent kendi kaynağını kullandırılmıyor. Çok zengin köylerimiz var ama biz bunu bile kullanamıyoruz” dedi.

MATBAACILAR SİTE İSTİYOR

Kocaeli Matbaacılar Derneği Başkanı Mehmet Akif Şen İzmit ve Kocaeli genelinde yaşadıkları sorunlara değindi. Başkan Şen, “İzmit’te aynı fiyata değil daha uygun fiyata yapabiliyoruz. İzmit dışı ve İstanbul dışına yaptırıyorlar. Siz seçilirseniz İzmit’teki 67 üyemizi tercih edersiniz. Matbaacılar sitesi düşüncelerimiz var. İstanbul’da 6, Ankara da 4, Konya’da 2 tane Matbaacılar sitesi var. Kayseri’de, Şanlıurfa’da, Trabzon’da var. Sizler bize yer gösterirseniz çok mutlu oluruz. Başka yerlerde belediyeler yer gösterdi. Siz bize yer tahsis edin. Bizim atıklarımız geri dönüşüme kazansın. Dernek merkezimiz yok. Özellikle Seka alanı içerisinde lojmanlar bazı kişilerine tahsis ediliyor. Bize de öyle tahsis edilirse, Seka ismiyle özdeşlemiş olur” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *