Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Hiçbir Destek Almayan Genç Sporcu, Yine Şampiyon

Artistik Buz Pateninde uluslararası arenada da ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Aykut Eren Dinç, antrenörsüz ve kulüpsüz katıldığı son yarışmada da şampiyon oldu.

Hiçbir Destek Almayan Genç Sporcu, Yine Şampiyon

Artistik Buz Pateninde uluslararası arenada da ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Aykut Eren Dinç, antrenörsüz ve kulüpsüz katıldığı son yarışmada da şampiyon oldu.

Kocaelili Artistik Buz Pateni Sporcusu 15 yaşındaki Aykut Eren Dinç, antrenör ve federasyon desteğinden yoksun kendi imkânları ile çıktığı yolda Bulgaristan'da katıldığı uluslararası yarışmada yine şampiyon oldu.

SADECE AİLESİ DESTEK VERİYOR

5 yaşında buz pateni yapmaya başlayan çevresinde ve okulunda disiplini, azmi, çalışkanlığı ve saygısı ile gönüllere taht kuran Aykut Eren Dinç, aynı zamanda Fen Lisesi öğrencisi. İlk olarak 11 yaşında giydiği milli takım formasını birçok altın madalya ile taçlandıran Türkiye Şampiyonu Aykut Eren Dinç, sadece ailesinin desteği ile girdiği yarışmalardan derece alarak dönmeye devam ediyor. Dinç, geçtiğimiz yıl 3 ay boyunca çalışabildiği bir antrenör gözetiminde 2022 yılında yapılan ve 23 ülkeden 158 sporcunun katıldığı Uluslararası Bosphorus Cup Advance kategorisinde de de üçüncü olmuştu.

ANTRENÖRSÜZ VE KULÜPSÜZ

23-25 Aralık 2022 tarihlerinde Ankara'da yapılan Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu olup daha sonra antrenörsüz kalan Aykut Eren Dinç, kendi başına yılmadan pes etmeden çalışmalarına devam etti. 2023 yılının ocak ayında yapılan Başkent Kupasında da şampiyonluğu göğüsledi. Tüm kaza riskleriyle tamamen kendi imkanlarıyla şampiyonalara hazırlanan Aykut Eren Dinç, 12-16 Nisan tarihierinde Slovenya'da düzenlenen Uluslararası Narcisa Cup Artistik Buz Pateni Yarışmasında da şampiyon oldu. Geçen sezonun son yarışması 19 Mayıs kupasında da şampiyon olarak sezonu tamamlayan Dinç, 7-11 Kasım’da Bulgaristan’da düzenlenen Denkova Staviski Cup’ta uluslararası şampiyonlukta bir altın kupayı daha ülkemize getirmeyi başardı.

DESTEK BEKLİYOR!

Aykut Eren Dinç, kolundaki sakatlığa rağmen yılmadı zorlukları ve engelleri aşarak yorulmadan sakat koluyla 7-11 Kasım tarihlerinde düzenlenen Artistik Buz Pateni Denkova Staviski Cup yarışmasında girdiği Intermediate Novice Boys kategorisinde Türkiye'yi ferdi olarak temsil ederek şampiyon oldu. Genç sporcu, Atamızın ölüm yıldönümünde aldığı kupayı Atatürk'e ve milletimize armağan etti. Hem antrenörsüz hem kulüpsüz sadece aile desteğiyle tüm baskılara rağmen çalışmalarına devam eden Dinç, son bir yıl içinde katıldığı 5 ulusal ve 3 uluslararası yarışmada da kürsü görerek şehrine madalyalar yağdırmanın heyecanını yaşıyor. Dinç ayrıca ilgili kurumlardan spor adına ve ülke adına destek bekliyor. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *