Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Halk Ekmeğe Kocaeli'de Zam!

Kocaeli Fırıncılar Odası, ekmeğe yapılan zam sonrası yeni fiyattan ekmek satışını 1 Kasım itibariyle başlatmıştı. Bu düzenlemenin sonrasında beklendiği gibi Halk Ekmek'e de zam geldi.

Halk Ekmeğe Kocaeli'de Zam!

Kocaeli Fırıncılar Odası, ekmeğe yapılan zam sonrası yeni fiyattan ekmek satışını 1 Kasım itibariyle başlatmıştı. Bu düzenlemenin sonrasında beklendiği gibi Halk Ekmek'e de zam geldi. 3 liradan satılan Halk Ekmek, yüzde 25 zam sonrası bugün itibariyle 3 lira 75 kuruştan satılmaya başlandı.

Dünya çapında yaşanan tahıl krizi, un fiyatları, enerji maliyetlerindeki artışlar sonrası ekmek fiyatlarına da geçtiğimiz günlerde zam gelmişti. Kocaeli Fırıncılar Odası tarafından Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne sunulan teklifin onaylanmasıyla birlikte 1 Kasım tarihiyle yürürlüğe giren zamlı fiyata göre ekmeğin gramajı 200 gramdan 210 grama çıkarılırken, fiyatı 1 TL zamlanarak 4 TL’den 5 TL’ye yükseltildi. 1 Kasım itibariyle bu fiyattan ekmek satışına başlandı.

FİYATI 75 KURUŞ ARTTI

Fırıncılar Odası; Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde yürüttüğü Halk Ekmek için de yeni bir tarife talebinde bulundu. Yapılan görüşmelerin ardından 200 gramı 3 liradan satılan Halk Ekmek’te de düzenleme yapıldı, Onayın sonrasında 210 gram Halk ekmek 3,75 liraya çıkartıldı. Halk Ekmek büfelerinde yeni fiyattan satışa da bu sabah itibariyle başlandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *