Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Gülaçtı Kuyumculuğun Alacaklılarına 70 Milyon TL Borcu Çıktı

İzmit İstiklal Caddesi Belediye İşhanı’nın altında bulunan Gülaçtı Kuyumculuk firmasının iflası sonrasında alacaklılarına 70 milyon TL borcu olduğu öğrenildi.

Gülaçtı Kuyumculuğun Alacaklılarına 70 Milyon TL Borcu Çıktı

İzmit İstiklal Caddesi Belediye İşhanı’nın altında bulunan Gülaçtı Kuyumculuk firmasının iflası sonrasında alacaklılarına 70 milyon TL borcu olduğu öğrenildi.

Hüseyin Gülaçtı'nın sahini olduğu İzmit İstiklal Caddesi Belediye İşhanı’nın altında bulunan Gülaçtı Kuyumculuk firmasının iflası 2019 yılında yaşadığı ekonomik kriz sonrası işyerini kapatıp alacaklarına 100 milyon borçla ortadan kaybolmuştu. Para ve altınlarını Gülaçtı Kuyumculuk’a yatıran alacaklılarından bazıları alacağını tahsil edememesi sonrasında icra yoluna gitmişti. Tutuksuz yargılanması devam eden Hüseyin Gülaçtı, 20 Eylül tarihinde Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde çıktığı duruşmada alacaklı olanların dostu ve arkadaşı olduğunu, borçlarını ödeyeceğini ancak kendisini toparlaması için süre istemişti.

DEĞERLİ MALLARA SAVCILIK EL KOYDU

Gülaçtı Kuyumculuk’un 1 Aralık 2021 tarihinde Kocaeli 1’inci Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından iflası açıklanması sonrasında alacağı olan yaklaşık 50 alacaklı iflas masasına başvurdu. Kocaeli İcra Müdürlükleri yemekhanesinde önceki gün saat 15.00'te gerçekleştirilen toplantıya Gülaçtı Kuyumculuk'tan alacağı bulunan bankalar, şahıslar ve vekilleri katıldı. Gülaçtı’nın yaklaşık 70 milyon TL borcunun olduğu öğrenildi. 70 milyon TL’nin 60 milyonluk kısmının alacaklısı ise Yapı Kredi Bankası. Alacaklılar toplantısında 3 kişiden oluşacak iflas idaresi kurulması için isim teklifleri verildi. İflas idaresi üyelerine hakimlik tarafından karar verileceği öğrenildi. İcra dairesi yetkilileri tarafından yapılan araştırmalarda Gülaçtı Kuyumculuk firmasına ait bir miktar para ve 2 adet araç olduğu tespit edildi. Gülaçtı Kuyumculuk'un eski binasına gidildiğinde ise kasada bir takım altınlar bulunduğu bu altınların savcılığın talimatıyla alacaklı olduğu tespit edilen isimlere teslim edildiği öğrenildi. Yine firmaya ait olan 7 marka tespit edildiği bu markaların bilirkişiler tarafından incelenerek maddi bir değeri varsa satılabileceği öğrenildi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *