Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Gönül'Den İzmit Belediyesi Taşören İşçisine Zam Müjdesi

Sibel Gönül'den belediye işçilerine zam vaadi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde kadroya geçen taşeron işçiler için zam müjdesinin ardından bir güzel haber de İzmit Belediyesi'…

Ak Parti İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül seçimlere sayılı günler kala  belediye işçilerine zam müjdesini açıkladı.

Gönül sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Bu Gün Büyükşehir Belediyemizin Yapmış Olduğu Açıklamada ''Khk Kapsamında Çalışan Personelin Aldığı Günlük Brüt Ücretlerine 1 Mart 2019 Tarihinden İtibaren Geçerli Olmak Üzere 2018 Ve 2019 Yılları Asgari Ücret Dikkate Alınarak Günlük Ücretlerine 21,16 Tl Ücret Artışı Yapılmıştır. Böylece Khk Kapsamında Çalışan Kardeşlerimiz Her Ay İlave 635 Lira Zamlı Ücret Almış Olacaktır'' Denmiştir. İnşallah 31 Martta Başkan Seçildiğimde İlk İşim Aynı Zammı İzmit Belediyesinde Khk Kapsamında Çalışan Kardeşlerimiz İçin Uygulamak Olacaktır" açıklamalarına yer verdi. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde kadroya geçen taşeron işçiler için zam müjdesinin ardından bir güzel haber de İzmit Belediyesi'nde çalışan işçiler için geldi.Cumhur İttifakı AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığının çalışmasıyla KHK kapsamında çalışan personelin aldığı günlük brüt ücretlerine 1 Mart 2019 tarihinden geçerli olmak üzere 21,16 lira ilave yapıldığını belirterek, "Bu kapsamda Belediye Başkanlığımıza, bağlı kuruluş ve iştiraklerinde çalışan 3 bin 15 çalışanımızın 01.03.2019 tarihinden geçerli olmak üzere 2018 ve 2019 yılları asgari ücret dikkate alınarak, günlük ücretlerine 21,16 TL ücret artışı yapılmıştı. Böylece KHK kapsamında çalışan kardeşlerimiz her ay ilave 635 lira zamlı ücret almış olacaklar" demişti. Bu müjdeli haberin ardından AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül de İzmit Belediyesi'nde çalışan işçiler için güzel haberi verdi. Gönül, yerel seçimlerde seçildiği takdirde aynı zammı İzmit Belediyesi'nde KHK kapsamında çalışan işçiler için de uygulayacakaçıklamalarında bulundu. 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *