Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Gökçe'Den Yörüklere Otağ Sözü

Kocaeli Yörükleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin konuğu olan Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, …

Kocaeli Yörükleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin konuğu olan Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, "Burada yapacağımız düzenlemelerle diğer bölgelerdeki Yörükler de merak edip buraya gelecekler. Kültürümüzü birlikte yaşatacağız" dedi.

CHP Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, Kocaeli Yörükleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Meclis Üyesi adayları ve İlçe Yönetiminin eşlik ettiği ziyarette Gökçe, dernek başkanı Mahmut Budak ve üyelere projelerini, hedeflerini anlattı, soruları yanıtladı. Katılımın geniş olduğu ziyarette yaptığı konuşmada, ilk olarak dernek yöneticilerine ve üyelere teşekkür eden Gökçe, "Bu derneğin bende yeri ayrı. Çünkü seçim çalışmalarıma başlarken ilk ziyaretimi sizlere gerçekleştirmiştim. Sizlerin o günkü enerjisi ve desteği çok etkili olmuş ve bana büyük motivasyon sağlamıştı. Bunun için de sizlere çok teşekkür ediyorum" dedi.

"DEĞER VE KALİTE KATACAĞIZ"

Gökçe, konuşmasında şunları dile getirdi: "Çalışmalarımızla Derince'nin sorunlarını daha yakından tespit etme şansı bulduk. Bizler Derince'ye fayda sağlamak istiyoruz. Belediye başkanı direkt olarak mahallenize, hayatınıza dokunan bir görev üstleniyor. Bu anlamda da sizler mahallelerimize ve sizlerin yaşamına değer ve kalite katmak istiyoruz. Sosyal kurum olması gereken belediyeler şu anda betona, ranta yatırım yapan yerler haline gelmiş. Biz asla rant üretmeyeceğiz, betona yatırım yapmayacağız. İnsana dokunmayan, ihtiyacına karşılık vermeyen hiçbir projeyi üretmeyeceğiz."

"YÖRÜKLER TOPLUMUN TA KENDİSİDİR"

Derince'ye yönelik projelerini anlatan Gökçe, "Yörükler burada yıllardır yaşıyor Bir otağ, kültür merkezi bile yok. Bizim dönemimizde burayı Yörük kültürüne göre tekrardan düzenleyeceğiz ve başka bölgelerdeki Yörükler bile merak ederek buraya gelecek. Böyle güzel bir kültürü yaşatmak için sizlerle birlikte elimizden ne geliyorsa yapacağız. Yörükler toplumun en eski boyudur. Toplumun ta kendisidir. Sizlerin bu kültürünüzü yaşatması için desteği sağlayacağız" dedi. İlçede sosyal yaşam, ulaşım, spor ve eğitime yönelik projeleriyle de ilgi ve destek toplayan Gökçe, program sonunda dernek yönetimiyle birlikte Yörük kültürüne göre hazırlanan odayı da inceledi, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *