Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Gençler Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’ni heyecanla bekliyor!

Gençler yakın zamanda hizmete açılacak olan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’ni heyecanla bekliyor. Kütüphane kafe olarak hizmet verecek olan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’nde aynı zamanda Leyla Atakan’ın anıları da yaşatılacak.

Gençler Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’ni heyecanla bekliyor!

Gençler yakın zamanda hizmete açılacak olan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’ni heyecanla bekliyor. Kütüphane kafe olarak hizmet verecek olan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’nde aynı zamanda Leyla Atakan’ın anıları da yaşatılacak.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet kentimizdeki gençlerin isteklerine ses vermeye devam ediyor. Bu doğrultuda İzmit Belediyesi, Yunus Emre Kültür Merkezi’nin ardından ikinci kütüphaneyi Belsa Plaza’da hizmete geçirecek. Yakın zamanda açılacak olan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi hem Leyla Atakan’ın anılarını yaşatacak hem de işlevsel yapısıyla gençlerin yeni ders çalışma ve ferahlama noktalarından birisi olacak.

“BANA MUTLULUK VE HEYECAN VERDİ”

Özel bir sektörde yöneticilik yapan Mesut Uzun, “Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi açılacağını duyduğumda çok sevindim mutlu oldum. Hem şehrim adına hem de bir eğitimci olarak aynı zamanda akademisyen kimliğine sahip olan birisi olarak da çok takdir ettim. Özellikle belediyenin son zamanlardaki kültür, eğitim ve sanat faaliyetlerini yakından takip ediyoruz. Kütüphanenin açılması bana mutluluk ve heyecan verdi açıkçası. Çok da sevindim. İnşallah en kısa zamanda faaliyete geçer. Çünkü şehir merkezinde kütüphane eksikliği belli, bu konu da Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’nin açılması öğrencilere büyük bir katkı sağlayacaktır.” dedi.

“ÇOK GÜZEL OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Tekrardan üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenci İdil, “Kocaeli gibi büyük bir şehirde İstanbul’daki gibi geniş kapasiteli bir kütüphanenin olmaması çok büyük bir sorundu. Bu kadar fazla öğrencinin ders çalışabileceği kısıtlı bir alanın olması çok fazla sıkıntı yaratıyordu. Burada sıraya giriyorduk her gün sıra bekliyorduk. Bu yüzden çok güzel olacağını düşünüyorum. Ulaşım açışından çok daha avantajlı olacağını düşünüyorum. Çünkü ben Yuvacık’tan geliyorum ve Yuvacık’tan buraya direkt bir ulaşım yok aktarmalı olarak gelmek zorunda kalıyorum. Bu yüzden işimi çok daha kolaylaştıracağımı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“İLK DUYDUĞUMDA ÇOK HEYECANLANDIM”

Üniversite sınavına hazırlanan Kerem Çelik, “Geçen yılın başından beri Çetin Emeç Kütüphanesi’ne geliyorum. Gayet mutluyum burada olmaktan. Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’nin açılacağını ilk duyduğumda çok heyecanlanmıştım. Çünkü Kocaeli’de çok büyük bir kütüphane sıkıntısı vardı. Bizim için çok iyi olacak. Kocaeli’de öğrencileri yeterli kapasitede karşılayacak bir kütüphane yoktu. Burası var burası da çok modern ama biz öğrenciler olarak çok sıkıntılar çekiyorduk. Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’nin kapasitesi duyduğum kadarıyla daha büyük. Şehrin merkezinde olması en önemli olan nokta. Şehrin merkezinde olması ve kapasitesinin fazla olmasının bütün sıkıntıları çözeceğine inanıyorum” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *