Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Gençler, Baharı Karşıladı

Genç İzmitliler Platformu ve Türkiye Gönül Elçileri Derneği (TÜRGET) bahara merhaba toplantısında üniversite öğrencileri ve STK temsilcileriyle Antikkapı Restorant’da buluştu…

Genç İzmitliler Platformu ve Türkiye Gönül Elçileri Derneği (TÜRGET) bahara merhaba toplantısında üniversite öğrencileri ve STK temsilcileriyle Antikkapı Restorant’da buluştu

Genç İzmitliler Platformu’nun TÜRGET ile Antikkapı Restorant’da ortaklaşa düzenlediği kahvaltıya katılım oldukça yüksekti. ‘Bahara Merhaba’ sloganıyla üniversite öğrencileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini ağırlayan Platform üyeleri, kentin eğitim, kültür ve gençlik alanındaki sorunları üzerine konuştu.

‘HER ŞEYDE VARIZ’

Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz, “Bizler bu kentin lokomotifiyiz. Eğitimden kültüre, sosyal alandan ekonomik alana kentimiz için yapabileceğimiz her şey için elimizi taşın altına koyuyoruz. Baharı karşılamak için buradayız. Aramızda çok sayıda üniversite eğitimi gören arkadaşımız ve birçok STK Başkanı ve temsilcisi bizlerle beraber bu sabah. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu kent için elimizden gelen her şeyde varız” dedi.  TÜRGET Başkanı Veysel Oltu, “Bu gün bu kentin dinamikleriyle burada olmak beni çok mutlu etti. Çok değerli bir birliktelik görüyorum bu sabah. İnşallah birlikteliğimiz devam edecektir. Vizyon ve aksiyon sahibi bir gençlik ile şehrimize ve ülkemize katkı sağlamak derdindeyiz. Bu istişarenin ve bu birlikteliğin hayırlara vesile olacağına inanıyorum” dedi. Programa katılan Kocaeli Uluslararası Öğrenciler Derneği Başkanı Fatih Karaçoban, “Burada olmaktan çok mutluyum. Hepimiz bir şekilde aynı rotada farklı gemilerle ilerliyoruz. Amacımız gayemiz bir. Bizler uluslararası alanla öğrencilere aile olmaya çalışıyoruz. Gençlik adına yapılan her çalışmanın destekçisiyiz” dedi.


‘GENÇLİK ADINA VARIZ’

Kızılelma Ocakları İl Başkanı Ömer Uçar ise “Bilinç ve vizyonla, kültür ve milli mirasına bağlı bir gençlik için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Genç İzmitliler bu kentin ortak değeridir” dedi. Paşa-şehir Derneği Başkanı ve aynı zamanda Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Semih Furkan Koç, “Biz bu şehirde gençlik adına varız. Heyecanımızı hizmete dökmek için varız. Ve burada bulunan sivil toplum kuruluşlarıyla birlik mesajı vermek çok güzel bir şey” diye konuştu. Akmeşeliler Derneği Başkanı Sebahattin Demiray, “Bizler de yeni kurulan bir derneğiz. Ancak büyük umutlarla ve inançlarla yola çıktık. Bu gün gençlik ve kentimiz adına yapılan bu istişarede yer almak bizim için büyük bir onurdur” dedi.

‘GÜZEL BİR MOZAİK’

Yenişehir-Serdar Gençlik Derneği Başkanı Osman Akkuş, “Genç İzmitliler Platformu bu kentin çok güzel bir mozaiğidir. Bizler de gençlik adına kendi hitap ettiğimiz kitlelere hizmet ediyoruz. Ancak söz konusu kent olunca birlik olmak farzdır” şeklinde konuştu. Gültepeliler Platformu Başkanı Taner Çakırer, “Yıllardır gençlik faaliyetlerinin içerisindeyim. Gençlik adına ve eğitim adına yapılan her şeyin arkasındayız. Birliğimiz daim olsun” dedi. Öncü Gençlik Derneği Başkanı Mustafa Bayrak, “Muhteşem bir istişare toplantısı. Burada olmaktan çok mutluyuz” dedi.

‘PAYDAMIZ GENÇLİK VE KENT’

Toplantıya katılan Kocaeli Vanlılar Derneği Başkanı Murat Gögercin ise “Ben bu şehirde doğdum, bu şehirde büyüdüm. Bu şehrin ekmeğini yiyorum. Gençliğimiz hepimizin üzerine emanet. Bu gün kent adına güzel olan her şeyde bizde varız” ifadelerini kullandı. Toplantı sonrasında üniversite öğrencilerinin fikirleri alındı. Kapanış konuşması yapan Başkan Şengöz, “Hız kesmeden bu kent adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kimin ne dediği umurumuzda değil. Bizim samimiyetle yaptığımız işleri tüm kent görüyor. Burada birçok STK temsilcisi arkadaşımız bizlerle beraber. Tek paydamız gençlik ve kent. Bu sebeple ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *