Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Genç İzmitliler, Zaferi Tiyatro İle Kutladı

Genç İzmitliler Platformu, Çanakkale Zaferi’nin 104. yılını üyelerinin hazırladığı tiyatro oyunu ile kutladı Genç İzmitliler Platformu, Çanakkale Savaşı’nın yıl dönümünde şeh…

Genç İzmitliler Platformu, Çanakkale Zaferi’nin 104. yılını üyelerinin hazırladığı tiyatro oyunu ile kutladı

Genç İzmitliler Platformu, Çanakkale Savaşı’nın yıl dönümünde şehitlerimize ithafen tamamen platformun yöneticilerinden oluşan bir ekiple oynadıkları “Çanakkale Mehmedim” adlı oyunu geçtiğimiz akşam izleyici ile buluşturdu.

YOĞUN KATILIM

Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde bulunan Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Genç İzmitliler Platformu üyelerinin oluşturduğu tiyatro grubunun oyununu izlemeye gelenler, gençleri, ayakta alkışladı. İzleyicilerde duygusal anlar yaşadığı oyuna Kent Konseyi Emekli Meclisi aynı zamanda Ak Parti İzmit Belediye Meclis üyesi adayı Halil Atay, kardeş dernekler, Akmeşe Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Sebahattin Demiray, Uğultu Sanat Derneği Başkanı Uğur Polat Posuflu ve İzmitliler katıldı.

‘TARİH ŞUURU OLUŞTURDUK’

Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz, sahnelenen oyun sonrası açıklama yaprak “Bundan 104 sene önce bu topraklarda bir destan yazıldı. Vatanın bağımsızlığı ve bütünlüğü için bu millet gözünü kırpmadan canını siper etti. Kimse sen ben demedi. Bu topraklarda yaşayan ve kendini bu topraklara ait hisseden herkesin mezarı var Çanakkale’de. Bizler de Çanakkale Savaşı’nın 104. yıl dönümünde tüm aziz şehitlerimizi böyle yad etmek istedik. Bir tarih şuuru oluşturmak istedik” dedi.

‘GÜNLERCE ÇALIŞTILAR’

Konuşmasını sürdüren Başkan Şengöz, “Biz geçtiğimiz günlerde burada arkadaşlarımızı ağırlamıştık. Daha sonrasında bir tiyatro ekibi kurduk kendi içimizde. Ve arkadaşlarımız çok güzel bir oyun çıkarttılar. Günlerce çalıştılar bu güzel gece için. Kendilerine bu güzel oyunu bizlerle buluşturdukları ve bu iş için emek verdiklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kültür-Sanat organizasyonlarımız devam edecek. İzmit bizi seviyor, biz de İzmit’i” İfadelerini kullandı. 

Platformun Tiyatro Ekibi

Başkan Yardımcısı Erhan Uyanık
Behra Sayan Başkan Yardımcısı
Çevre şehircilik ve AR-GE Birim Başkanı Burcu Açıkgöz
Tanıtım Medya Birim Başkanı Bülent Şimşek
STK Birim Başkanı bdullah Sarıkaya
Yönetici Gülşah Kendirci
Yönetici Caner Güner
Yönetici Semih Bayer
Yönetici Harun Çiftçi
Yönetici Emir Özay
Yönetici Kadir Çoban 
Yönetici Şahin Ceritlioğlu
Üniversite Biriminden Burak Erdoğan

Tiyatro Birim Başkanı Emre Çepel

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *