Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Gazilere Onur Yemeği

19 Eylül Gaziler Günü’nde gaziler, yakınları ve şehit aileleri, Kocaeli Kongre Merkezi’ndeki yemekte ağırlandı Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakm…

Gazilere Onur Yemeği

19 Eylül Gaziler Günü’nde gaziler, yakınları ve şehit aileleri, Kocaeli Kongre Merkezi’ndeki yemekte ağırlandı

Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Kocaeli Garnizon Komutanı Tümamiral Ayhan Gedik, Deniz Ana Üs Komutanı Aziz Bakıroğlu ve eşi, AK MKYK Üyesi ve Parti Milletvekili Emine Zeybek, eşi Faruk Sarıoğlu, AK Parti Milletvekilleri İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Vali Yardımcısı Ali Ada, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Yavuz Selim Kapancı, Kocaeli Başsavcı Vekili Hasan Gündüz, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Gebze Başsavcısı Erdal Kuruçay, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği eski Başkanı İzzettin Cezlan, Kocaeli Muharip Gaziler Derneği başkanı Nurettin Recep Sağlık, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Derneği İl Temsilcisi Şaban Arlı ile şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları katıldı.

‘FEDAKARLIKLARIN ESERİ’

Yemek öncesi Kuran tilaveti yapıldı. Akabinde kürsüye gelen Kocaeli Muharip Gaziler Derneği Başkanı Nurettin Recep Sağlık, günün anlam ve önemine yönelik bir açıklama yaptı. Sağlık konuşmasında “19 Eyl Gaziler günü, Türk Kahramanlarının en büyüğü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü TBMM tarafından Gazi unvanı ile taçlandırdığı gündür. 19 Eylül, Gaziler günü, bedeli canla ve kanla ödenmiş bu toprakların vatan olmasında ve devletimizin bekası uğrunda canlarını adayanların gurur ve şerefle hatırlandığı ve anıldığı bir gündür. Üzerinde yasadığımız toprakların bizler için vatana dönüşmesi, bayrağımızın özgürce dalgalanması Şehitlerimizin ve Gazilerimizin emsalsiz fedakarlıklarının eseridir. Tarihin her döneminde har yaşamayı bağımsızlık ve istiklalini cani pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymıştır. Ülkemizde şehidi ve gazisi olmayan aile yok gibidir” dedi.

‘KUTSAL EMANETİ KORUYACAĞIZ’

Sağlık sözlerinin devamında “Ülkemiz dün olduğu gibi bugün de dış destekli terör örgütlerinin doğu Akdeniz'de, Suriye ve Irak'ta sömürücü emperyalist devletlerin tehdidi altındadır. Emperyalist devletlerin ve onların maşası terör örgütlerinin hedefleri, ülkemizde karışıklık çıkartmak, Türk Ordusunu yıpratarak Türkiye Cumhuriyetini bölünmüş ve zayıf bir ülke haline getirmek, dolasıyla emperyalist güçlerin menfaatleri doğrultusunda sömürü planı olan Sevr'in gerçekleşmesini sağlamaktır. Asil Türk Milleti'nin bağrından çıkmış, şanlı ve şerefli Türk Ordusu dün olduğu gibi bugün ve yarında vatanımızın bölünmez bütünlüğünün sigortası, Hürriyet ve bağımsızlığımızın en büyük güvencesi ve dayanağıdır. İnanıyoruz ki kan dökülerek vatan olan bu topraklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır. Kahraman Gaziler, Gaziler Gününüz kutlu olsun” dedi.

‘EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ MEDENİYET’

Sağlık’ın ardından konuşan Vali Seddar Yavuz, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimiz, şehitlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Vatanın bölünmez bütünlüğü, yüce milletimizin huzur ve güvenliği için büyü bir aşkla görev yaparak gazilik rütbesine ulaşan kahramanlarımız, cennet ülkemizin bağımsızlığını kıyamete kadar devam ettirmesinde en önemli değerlerimizdendir. Bu kutsal topraklar aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin destansı mücadelesi neticesinde bizlere emanet edilmiş ve ay yıldızlı al bayrağımız yine onlar sayesinde bu mukaddes vatan üzerinde özgürce ve gururla dalgalanmaktadır. Bu topraklarda şehit ve gazilerimizin kanları var. gaza anlayışını kendisine şiar edinen milletimiz dünyada eşi benzeri görülmemiş bir medeniyet inşa etmişlerdir” diye konuştu.

‘VEFA BORCUMUZU EN İYİ ŞEKİLDE ÖDEMELİYİZ’

Her milletin bağımsız ve özgür olmasının çok önemli olduğuna değinen Vali Yavuz, “Aziz milletimiz, bazı coğrafyalarda gördüğümüz kin, nefret, kan ve gözyaşından uzak olan bir hayat bırakabilmek için vatanlarını canları pahasına korumuş bizlere cennet bir ülke emanet etmişlerdir. Şehitlerimiz ve gazilerimizin yaptıkları fedakarlıklar karşısında devlet olarak bize düşen emanetlerine sahip çıkmaktır. Onurlu bir geçmişe sahip olan bizler; onlardan devraldığımız bayrağı korumaya, tesis edilen huzur, barış ve güven ortamını sürdürmek adına birlikte yaşama kültürünü bizlerden sonrakilere de aktarmak istiyoruz. Bize düşen gazilerimizin taşıdıkları şerefe ve değerli kişiliklerine yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmelerini sağlamak, hak ettikleri saygı ve hürmeti göstermek sorunlarıyla yakından ilgilenerek onlara olan vefa borcumuzu ödemek için devlet ve millet olarak elimizden geleni en iyi şekilde yapmaktır” diye konuştu.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *