Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Filistinli Meryem’in Hikayesi Körfezlileri Ağlattı

Körfez Belediyesi Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen  ‘Filistin Hakkında Konuşuyoruz’ adlı tiyatro oyunu gösterime sunuldu. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gösterilen oyunda Dünya’da büyük bir üzüntüye sebep olan savaş ele alındı.

Filistinli Meryem’in Hikayesi Körfezlileri Ağlattı

Körfez Belediyesi Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen  ‘Filistin Hakkında Konuşuyoruz’ adlı tiyatro oyunu gösterime sunuldu. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gösterilen oyunda Dünya’da büyük bir üzüntüye sebep olan savaş ele alındı. İzleyiciler de oyun boyunca duygu dolu anlar yaşadı.

Yazan ve oynayanın Nurdan Albamya İnce olan ve tek kişilik gösterimiyle kendini seyirciye hayran bırakan tiyatro da, Filistin’ de yaşanan duygular seyirciye aktarıldı. Seyirciler tarafından ayakta alkışlanan oyun sonrasında Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Çırpan, İnce’ye plaket takdim etti.

FİLİSTİNLİ MERYEM’İN HİKAYESİ

Nurdan Albamya İnce, kendi yazıp oynadığı tek kişilik oyunda Mescid-i Aksa'ya çok kısa bir mesafede evi bulunan Filistinli Meryem Ebu Najma'nın haklı mücadelesini ve Filistin'de yaşanan zulümleri anlatıyor.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *