Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Faruk Demir: Süre Sınırlaması Yok, İstedikleri Zaman Başvurabilir!

Faruk Demir: Süre Sınırlaması Yok, İstedikleri Zaman Başvurabilir!

Kocaeli’de esnaf kredisine büyük Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, 750 bin TL’ye çıkarılan esnafa finansman destek kredisine Kocaeli’den büyük talep geldiğini söyleyerek, “Bakanlığın 650 bin TL’den 750 bin TL’ye çıkardığı destek ödemelerine ilimizdeki esnaflardan büyük talep var. En düşüğü 200 bin TL’den başlıyor. Yüzde 25 faizli ödemelerden aylık ve 3 aylık ödeme seçenekleriyle faydalanabilecekler.” dedi.

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, esnaflara can suyu olan 750 bin TL’lik krediye ilimizden büyük talep geldiğini açıkladı. Destek ödemelerinin 200 bin TL ile başladığını söyleyen Demir, esnafların naca kodlarına göre 750 bin TL’ye kadar yüzde 25’i faizle faydalanabileceklerini ifade etti. Ödemelerde süre sınırlaması olmadığını vurgulayan Demir, kredilerden faydalanmak isteyen esnaf odası üyelerinin istediği zaman başvuru yapabileceğini söyledi.

‘ODAYA ÜYE HER ESNAF BAŞVURABİLECEK’

Ödemelerin esnafın nace koduna göre finansman belirlendiğini söyleyen Başkan Demir, “Ödemelerden esnafın yüzde 95’i faydalanabiliyor. Ne kadar ödeme alacakları da esnafın nace koduna göre belirleniyor. Emlakçılar ve çiçekçiler 200 bin TL, oyun salonu olan internet cafeciler 300 bin TL, nakliyeciler , sanayiciler, bakkallar, kasaplar, kahvehaneciler 750 bin TL alabiliyor.” şeklinde konuştu.

‘İSTEDİKLERİ ZAMAN BAŞVURABİLİRLER’

Kredi başvurularında süre sınırlaması olmadığını söyleyen Demir, “26 Şubat Pazartesi günü başlayan kredi başvurularında konusunda da herhangi bir sınırlama yok. İstedikleri zaman kuruma gelip müracaatlarını yapabilirler. Biz merkeze, Başiskele ve Kartepe’ye bakıyoruz ama bulundukları ilçelerdeki Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı’ndan istedikleri zaman başvurularını yapabilecekler. Yani süreli değil bu kredi.” diyerek esnafın istediği zaman başvurabileceğini ifade etti.

‘AYLIK VE 3 AYDA 1 ÖDEME SEÇENEĞİYLE’

Ödeme Sayı olarak şu an net bir şey diyemem ama Kocaeli’de talep bayağı iyi, halen dosya getiriyorlar. Daha önceden 500 bin TL alanlar 200 bin lirasını ödemiş mesela tekrar başvuru yapıp ödemelerden faydalanabiliyor. Yüzde 25 faiz ödemeli olan kredilerde esnafı zorlamayacak şekilde aylık veya 3 aylık ödeme seçenekleri var. 

‘HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ’

Esnafın destek ödemelerinden memnun olduğunu ifade eden Demir, “Bu kredi ödemeleri bir nebze de olsa zorluk yaşayan esnafa fayda sağlıyor. Biz Esnaf Kefalet olarak her zaman esnafımızın yanındayız. Ne zaman dara düşerlerse esnafın yardımına koşuyoruz. Elimizden geleni de yapıyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *