Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Ellibeş: Sen, Demirtaş’ı Çıkarmayı, Fetöcüleri Kurtarmayı Düşün; Biz Milletimize Hizmeti Sürdüreceğiz

Ellibeş: Sen, Demirtaş’ı Çıkarmayı,  Fetöcüleri Kurtarmayı Düşün;  Biz Milletimize Hizmeti Sürdüreceğiz

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Türkiye’yi geleceğe taşıyan, yarınını düşünen projelerden birinin daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul Atatürk Millet Bahçesi’yle hayata geçtiğini belirterek, “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş’ı dışarı çıkaracağını, Fetö’cüleri işe geri alacağı sözünü veriyor. O bunları planlasın, biz milletimize hizmeti sürdüreceğiz” dedi.

İstanbul'un Fethi'nin 569. Yılı Kutlamaları ve Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi İlk Fidan Dikim Töreni pazar günü İstanbul’da 560 binin üzerinde vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Millet Bahçesi'ne ilk fidanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan dikti. İlk etabının 2023'te açılması planlanan dünyanın en büyük 5'inci şehir parkı olacak Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki 5 milyon 61 bin metrekarelik alana İstanbul'un fethini temsilen aralarında 40-50 yaşında bulunan 145 bin 300 ağaç dikimi gerçekleşecek. Proje kapsamında yeşil alan içerisinde yayadan daha hızlı bir ulaşım aracı olmayacak. Böylece pusetli anneler, çocuklar, yaşlılar ve engelli vatandaşlar güvenli bir alanda, bahçenin keyfini sürüp yürüyüş yapabilecek. 

BÜYÜKAKIN’LA BİRLİKTE KATILDI

Dört mevsim yeşil kalacak, 28 bin kişi kapasiteli etkinlik çayırına sahip, mevcut yapıların korunarak yeniden fonksiyon kazanacağı bu dev partka 350 yaşında bir zeytin ağacağı da bulunacak. İçinden dere geçecek. İstanbul’un aynı zamanda en geniş afet toplanma yeri olarak da Atatürk Millet Bahçesi hizmet edecek. Pazar günü yapılan törene Kocaeli’den de katılım oldu. Törene Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın’la birlikte giden AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, hem törenle ilgili izlenimlerini paylaştı, hem de muhalefete göndermede bulundu: “Çok yoğun katılımlı, çok etkileyici bir törendi. İnsanlar koşarak alana ilerliyordu. Çocuğuyla, bastonuyla sanki bir yarışın içindeydi. Herkes çok ciddi, inanmış ve bu davanın içinde bir kum tanesi misali ülkesine yapılan yeni bir hizmetin mutluluğunu paylaşıyordu.”

MİLLETİMİZE HİZMETİ SÜRDÜRECEĞİZ

“Şu bir gerçek ki, milletimiz ülkesine hizmer edenle, kafasının arkasında farklı planları olanları çok iyi analiz ediyor. Muhalefetin Van’da yaptığı belediye başkanları toplantısında bunu bir kez daha yaşadık. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fetö’den atılanları yeniden işe alacağı sözünden sonra şimdi de HDP’li Selahattin Demirtaş’ı hapisten çıkaracağını itiraf etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Selahattin Demirtaş hapisten çıkarılsın diyen vatandaşa, ‘İnşallah’ diye yanıt verdi. Onlar Fetöcüleri, Demirtaş’ı nasıl kurtaracağını planlamaya devam etsin. Biz, milletimize hizmeti sürdüreceğiz”.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *