Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Eğitim-sektör Protokolü Okullara Güç Katacak

Kartepe’de bulunan iki meslek okulunun güçlendirilmesine yönelik eğitim sektör işbirliği protokolü dün Valilik makamında gerçekleştirildi. Protokol törenine Milli Eğitim Bakan…

Eğitim-sektör Protokolü Okullara Güç Katacak

Kartepe’de bulunan iki meslek okulunun güçlendirilmesine yönelik eğitim sektör işbirliği protokolü dün Valilik makamında gerçekleştirildi.

Protokol törenine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, Vali Hüseyin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Almesan Alüminyum San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öncel, Arslanbey OSB Müdürü ve Uzer Makine Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Ertuğ katıldı. Kartepe Fevziye Tezcan M.T.A.L. ve Kartepe Kamer Öncel M.T.A.L.’de eğitsel, sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarının karşılanması adına yapılan protokol ile başarılı öğrencilere burs ve istihdam imkanı da sağlanacak.

OKULLAR GÜLÇENECEK

Protokol ile Kartepe Fevziye Tezcan M.T.A.L. ve Kartepe Kamer Öncel M.T.A.L.’nin eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi, işletmenin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı yetiştirmek, okullarda öğrenim gören öğrencilerin mesleki eğitim ve stajlarını sağlamak okullardaki alan öğretmenlerini yeni teknolojilerle tanıştırarak işletmeler tarafından bilgilendirilmelerini sağlamak ve işletmelerin imkanları ölçüsünde okulların donatım malzemesi, atölye araç gereci vb. ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçlanıyor. Mesleki eğitim-sektör iş birliğinde okullardaki öğrenci ve öğretmenler alanları ile ilgili yeni teknik ve yöntemlerle tanıştırılacak. Bilgi ve teknoloji paylaşımı yapılacak. Öğrencilerin mesleki eğitim stajları konusunda işbirliği yapılacak. İşletmelerin imkanları dahilinde okulların ihtiyaçları karşılanacak. Ayrıca başarılı öğrencilere burs verilecek ve mezun olanlara istihdamda öncelik verilecek.

‘4 PROTOKOL İLE KATKI’

Protokol öncesi söz alan Vali Hüseyin Aksoy, “Kocaeli’de özellikle sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanların yetiştirilmesi okulların sanayiyle entegre edilmesi ve ekonomimizin daha iyi bir noktaya taşınması için bu gün 4 protokol ile katkıda bulunacağız. Katkı sunan sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Temel amaç ülkemizi bölgemizi daha iyi bir noktaya taşıyacak işler yapmaktır.  Milli eğitim müdürümüz başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

‘İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ’

Aksoy’un ardından konuşan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, “Bu gün burada olmaktan milli eğitim ile sanayicilerimiz arasındaki işbirliğine şahit olmaktan mutluluk duyuyorum. Türkiye hedefleri olan bir ülke. Bu hedeflere varmanın yolu insan gücüne yapacağımız yatırımdır. Bu bağlamda milli eğitiminin sanayi sektörü ile iş birliğinde olmasını önemsiyoruz. Sanayinin ihtiyaç duyduğu elemanları yetiştirmede katkı sunabilmek için bu işbirliği son derece değerli. Hem sanayicilerimize hem emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Dilerim Kocaelimiz ve ülkemiz için hayırlı sonuçlar doğurur” dedi. Son olarak söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Bu işbirliğini öğrencilerimiz duyunca okullarımızın tercih edilme oranını artırıyor” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *