Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Drone İle Mahalle Sorunlarına Çözüm

Muhtar adayından drone’lu çözüm Yahya Kaptan Mahallesi Muhtar adayı Haluk Akgün, mahallesindeki sorunları tespit etmek adına drone ile çekimlere başladı Yerel seçimlere bir a…

Yahya Kaptan Mahallesi Muhtar adayı Haluk Akgün, mahallesindeki sorunları tespit etmek adına drone ile çekimlere başladı.

Yerel seçimlere bir ay süre kala Yahya Kaptan Mahalle Muhtarlığına aday olan Haluk Akgün, ‘Bulduğumuz yerden değil, bıraktığımız yerden başlıyoruz” sloganıyla yola çıktı. Bir önceki dönem Yahya Kaptan Mahallesi muhtarı olan Haluk Akgün’ün karşısına 5 aday daha çıktı.

‘SORUNLARI TESPİT ETMİŞTİK’

Görevde bulunduğu sürede mahallenin her türlü sorunları ile yakından ilgilenen Muhtar adayı Akgün, “Yeniden muhtar olarak seçilmem halinde mahallenin çözüm bekleyen sorunlarının takipçisi olacağım. Mahallemizin altyapı ve kanalizasyon sorunu konusunda Yahya Kaptan Toplu Yapı Yönetimi ile ortaklaşa hareket ettik. İSU Genel Müdürüne hazırladığımız dosyayı teslim ettik ve çözüm için beklentilerimizi anlattık. Yaklaşık 2 ay boyunca İSU ekipleri mahallemizdeki kanalların gerçek anlamda temizliğini yaptı. Her kanalın içine kamera takıldı ve sorunlu bölgeler tespit edilerek bu sorunlar giderildi” dedi.

‘ÇÖZÜME BİR ADIM DAHA YAKIN’

Sözlerini sürdüren Akgün, “Önümüzdeki dönemde de bu konunun takipçisi olacağım' dedi. Muhtar adayı Akgün ayrıca 'Bugünden itibaren drone çekimlerine başladık. Bu sayede mahalledeki sorunları kameraya kaydediyoruz. Yetkililere sorunlarımızı ve çözümlerimizi anlatırken bizim için en iyi belge olacak. Bu sayede kısa sürede taleplerimizin yerine getirileceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *