Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Derince’nin Tarımsal Kalkınma Tesisleri

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Taşköprü Tarımsal Kalkınma Tesisleri’nde incelemelerde bulundu.

Derince’nin Tarımsal Kalkınma Tesisleri

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Taşköprü Tarımsal Kalkınma Tesisleri’nde incelemelerde bulundu.

İshakçılar merkezli köylerde birbirinden önemli projeleri hayata geçiren Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün inşa ettiği tesisler tarımsal kalkınma ve istihdama katkı sunuyor. İshakçılar merkezli Çavuşlu, Geredeli, Karagöllü, Kaşıkçı, Tahtalı, Terziler ve Toylar’ı kapsayan proje kapsamında hayata geçen tesisleşme çalışması ile bölgeye Taşköprü Tarımsal Kalkınma Tesisleri inşa edildi. Yaptığı yatırımlarla köyleri merkezden ayırmayan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün bölgeye kazandırdığı Tarımsal Kalkınma Tesisleri, üç önemli tesisi bünyesinde barındırıyor.,

ÜÇ ÖNEMLİ TESİS BİR ARADA

Tarımsal kalkınma projesini hayata geçiren Başkan Aygün beraberinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile birlikte İshakçılar’daki tesislere giderek incelemelerde bulundu. AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, Derince Belediyesi Meclis Üyesi İmdat Gülcan ve beraberindeki heyet ile birlikte tesisleri inceleyen Başkanlar Aygün ve Büyükakın, burada devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Bölgede istihdama ve ekonomik kalkınmaya katkı sunacak olan Taşköprü Tarımsal Kalkınma Tesisleri bünyesinde Süt Pastörizasyon Tesisi, Aspir Yağı İşleme ve Değerlendirme Tesisi ile Mısır Kurutma Tesisini barındırıyor.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *