Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Derince Kızılay'Da Başkan Yaşar İşler Oldu

Türkiye Kızılay Derneği Derince Şubesinin tek listeyle gerçekleşen Olagan Genel kurulunda 3 yıl için bakanlığa Yaşar İşler getirildi. İşler; Kırmızı Hilal’i daha iyi yerlere t…

Türkiye Kızılay Derneği Derince Şubesinin tek listeyle gerçekleşen Olağan Genel kurulunda 3 yıl için bakanlığa  Yaşar İşler  getirildi.

Aralık ayında kurulan Derinde Kızılay Şubesinin kurucu başkanlığını üslenen Yaşar İşler bugün yapılan (Pazar) kongrede seçilmiş başkan oldu.Gerçekleşen kongrede divan başkanlığını Ali Varol, üyelikleri Nursel Kurt, İdris Aytunç üslendi. İşler; Kırmızı Hilal’i daha iyi yerlere taşıyabilmek için ellerinden gelen her şeyi göstereceklerini vurguladı.  Derince Kızılay Şubesinin 52 üyesi bulunurken Kızılay'ın Kocaeli'ndeki şube sayısı da 9'a yükselmiş oldu. 

BAŞDANIŞMAN ELLİALTI'DA KATILDI

Genel Kurula  Kızılay Genel Başkan Başdanışmanı Murat Ellialtı'da katıldı. Ellialtı;  Türk Kızılay’ının sadece Türkiye için değil dünya için de çok önemli ve uluslararası bir kuruluş olduğunu belirtti. Türk Kızılay’ının özellikle son 16 yıllık süreçte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesini hissettirmesiyle çok daha büyük ivme kazandığını belirterek  şunları söyledi. 

KAN BAĞIŞI ÖNEMLİ

Bu hizmetler kapsamında başlıklar çok çeşitli. Temel gaye özellikle zorda olanın, eziyet çekenin, engelli kardeşlerimizden yetim kardeşlerimize kadar toplumumuzun dezavantajlı olarak ifade edilen kesimlerine ulaşılması konusunda çok kıymetli gayretler ortaya koyuyor. Bu kapsamda elbette kan bağışı da en önemli hizmetlerden bir tanesi. Bu hizmetlerin içerisinde beslenmeden barınmaya, kan bağışından kök hücre bağışına kadar önemli başlıklar altında çalışmalar yapılıyor dedi.

KIZILAY GÖNÜL İŞİDİR 

Kızılay Kocaeli Şube Salonunda yapılan kongrede Divan heyetinin oluşturulmasından ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından bir konuşma yapan Kızılay Şube Başkanı Yaşar İşler, Kızılay’a katkı veren tüm başkanlara teşekkür etti. İşler, Kızılay’ın her zaman garip-gureba’nın yanında olduğunu belirterek, “Kızılay bir gönüllük işidir. Biz fakir mağdurların haklarını korumak için kollarımızı sıvadık. Kızılay Şubemize gönderilen her türlü yardım malzemesini ihtiyaç sahiplerini ilgili kurumlar ve muhtarlarımız ile birlikte tespit ederek yardımlarımızı onlara ulaştıracağız. Yönetim kurulunda yer alacak olan arkadaşlarımız ile birlikte sorumluluğu en iyi şekilde taşıyacağız. Biz sorumluluğumuzun bilincinde olarak Kızılay’ı en iyi şekilde temsil edeceğimizi de herkesin bilmesini istiyoruz.” dedi.

GÜÇLÜ TÜRKİYE GÜÇLÜ KIZILAY

Daha sonra faaliyet raporu ve 2019 – 2020 - 2021 yılı hedefleri ve Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın gönderdiği mesaj okundu. Kınık mesajında, “Bu merhamet çınarının bir yaprağı olmak bile üzerimize tarihi bir sorumluluk yüklerken; Kırmızı hilali bekleyen milyonlarca ihtiyaç sahibinin gözleri üzerimizdeyken Vazifemizi layığıyla yerine getirebilmenin kaygısıyla “Güçlü Türkiye güçlü Kızılay” diyerek çıktığımız bu yolda “iyiliği emretmek, kötülükten men etmek” Düsturuyla üstlendiğimiz değerli vazifeyi en kalbi duygu ve düşüncelerimizle tebrik ediyor ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. “ dedi.

TEK LİSTELİ SEÇİM

Tek listeyle ile gidilen seçimde, başkan seçilen İşler, kendisini bu göreve layık gören tüm üyelere teşekkür ederek, amaçlarının maddi durumu iyi olmayan ve bakıma muhtaç insanlara yardım eli uzatmak olduğunu ifade etti. Türk Kızılayı Derince Şube Yönetimi Yaşar İşler başkanlığındaki yönetim kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu.

YÖNETİM;

Samet Topal, Hasan Malo, Gülşen Akbulut, Mesut Demir Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri : Fatma Akarsu, Eyüp Usta, İbrahim Yavuz, Hazım Esirci, Zeynep Çağlayan Mert Şube Denetçisi Asıl Üye : Osman Koçyiğit Şube Denetçisi Yedek Üye : Ayhan Turan

Yaşar İşler Kimdir; 

1966 Batman doğlu olup aslen Mardinli olan İşler evli 3 çocuk babası. İTÜ Elektironik Mühendistliği mezunu aynı zamanda  İstanbul Beykent Üniversitesinde Sağlık Yönetimi Yüksek lisansını başarı ile tamamaldı. İl Sağlık Müdürlüğünde Medya Birim sorumlusu olan İşler  Kocaeli Sekalılar Derneği Genel sekreteri ve Kocaeli Anadolu İlleri Derneği Kurucularından.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *