Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Çydd’de Dönmez Güven Tazeledi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kocaeli Şubesi’nin 17. Olağan genel kurulunda mevcut Başkan Meral Dönmez yeniden seçilerek başkanlıkta 3. Dönemine girdi (Çiğdem Armağ…

Çydd’de Dönmez Güven Tazeledi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kocaeli Şubesi’nin 17. Olağan genel kurulu gerçekleşti. Derneğin iki dönemdir başkanlığını yapan  Mevcut Başkan Meral Dönmez yeniden başkan seçileren güzen tazeledi. Dönmez 3'cü döneminde önemli projelerini açıkldı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kocaeli Şubesi’nin 17. Olağan genel kurulu dün derneğin Yenidoğan Mahallesi’nde bulunan denek binasında gerçekleşti.25 yıl önce kurulan derneğin Kongresinde  2 dönemdir derneğin başkanlık görevini üstlenen mevcut Başkan Meral 3. kez başkan seçildi.Toplam da  304 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre de ayrıca 7 yönetim kurulu, 3 denetim kurulu , 4 genel merkez üyesi ve 3 onur kurulu üyesi seçildi. Öte yandan kongrede Şubat 2019- 2021 dönemi tahmini bütçesi görüşüp onaylandı.

ZOR SÜREÇTEN GEÇTİK

Programa derneğin kurucu başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu ve dernek üyeleri katılım sağladı. Kongrenin Divan Başkanlığını Zehra Balkır   üstlendi. Kongrede konuşma yapan Başkan Meral “Derneğimizin kuruluşun 30. Yıl dönümü. Şubemizin ise 25. Yıl dönümü. Derneğimizin kuruluşunun onurunu yaşıyorum. Öğretmen Mualla Eke bize eğitim binası bağışladı. Eğitim evini açmayı başardık. Gün geçtikçe güven kazanıyoruz. Bizim mücadelemiz ülkemizin çağdaş ve laik bir ülke olarak devam etmesidir. Türkan Saylan bunun  eğitimle olacağını çok önceden ön görerek söylemişti. 20 büyük şubenin içinde yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ülkemiz çok zor süreçten geçti. Biz bu süreçte ayakta kalmayı başardık” ifadelerini kullandı.

60 ÇOCUĞA EĞİTİM 

“Son dönemde ülkemizde yaşanan olumsuzluklar umutsuzluklara yol açar oldu” diyen Dönmez,”Bizim görevimiz umuda, çağdaşlaşmaya ivme kazandırmaktır. Tecrübelerimizle eğitim neferi olduk. Kırsal alanda dezavantajlı kadın ve çocuklarımıza ulaşmaya çalıştık. Eğitim evlerimizde bugün 60 çocuğa eğitim veriyoruz. Eğitimde yeterli desteği alırsak bu sayıyı çoğaltacağız. Ama ben inanıyorum bu sayıyı çoğaltma gücümüz var. Bağışlarımız gittikçe eğitim evlerine dönmekte. Bize katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Uzun uzun yaptıklarımızı anlatmak istemiyorum. Biz yaz ve kış olsun her saat eğitim evimiz açıktır. Herkes bize ulaşabilir. Son olarak tüm üyelerimizi aktif çalışmaya davet ediyorum. Türkan Saylan ışığı sönmeyecek” şeklinde konuştu.

Yönetimi: Meral Dönmez, Birsel Talu, Reşide Özer, Nurgül Çetinkaya, Ayşe Mine Esen, Ayşe Şaffak, Yeter Baykasoğlu.

Denetim kurulu: Hakan Yılmaz, Neriman Özdemir, Hayriye Gençtürk

Onur kurulu: Gülşen Müstecaplıoğlu, Makbule Özak, Nuran Sakyatan

Genel merkez delege: Meral Dönmez, Ayfer Anar, Burak Koçakcı, Sebahat Yavaş.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *