Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Çukurova Yöresinden Cumhuriyet Kahvatlısı

Kocaeli Çukurovalılar Derneği, Adana, Mersin, Osmaniye ve Hataylı hemşehrileri kahvaltıda buluştu. Hemşehriler, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99.

Çukurova Yöresinden Cumhuriyet Kahvatlısı

Kocaeli Çukurovalılar Derneği, Adana, Mersin, Osmaniye ve Hataylı hemşehrileri kahvaltıda buluştu. Hemşehriler, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yılını birlikte kutladı

Eğitimci Erdoğan Davut'un başkanı olduğu Kocaeli Çukurovalılar (Kocaeli’de yaşayan Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay illeri Hemşerileri) Kültür ve Dayanışma Derneği, buluşma tanışma ve kaynaşma kahvaltı etkinliği DÜZENLEDİ. Cumhuriyetinin ilanının  99. yıldönümü kutlamalarıyla birlikte gerçekleştirildi. Kocaeli’de yaşayan Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Çukurovalıların yoğun katılımı ile gerçekleştirilen kahvaltı etkinliğinde bol bol sohbet edildi. Hemşehriler, yöresel kahvaltı çeşitleriyle de sıla özlemini giderdiler. Katılımcılar başkan ve yönetime böyle bir etkinliği gerçekleştirdikleri için teşekkür etti.

DAVUT: DÜNYAYA ÖRNEK BİR BAYRAM

Özdilek AVM’de gerçekleştirilen programda konuşan Kocaeli Çukurovalılar Derneği başkanı Erdoğan Davut, “Dünyaya örnek bir bayramımız var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Ya İstiklal, Ya Ölüm' hedefiyle manda ve himayeye karşı duran, Türk Milleti'nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan ve en büyük kazanımı olan Cumhuriyetimizi tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Cumhuriyetimizin 99. yılını kutlamanın onuru, gururu ve heyecanını yaşıyoruz” diyerek hemşerilerinin ve Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutladı.

HEMŞEHRİLER AKIN ETTİ

Kahvaltıya; İş insanı Hıfzı Akkulakoglu, ERT Reklamın sahibi Hakan Eryürek, İş insani Mesut Bahadır, Kocaeli Baro eski  Başkanı Cengiz Sarıbay, KOÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi eski Dekanı Prof. Savaş Ayberk, KOÜ ve KOSTÜ Diş Hekimliği Fakülteleri eski Dekanı Prof. Ali İhya Karaman, Emk. Hava Alb. Uğur Ziyrek, Dr. Aytaç Cebesoy, Kocaeli Tarım ve Orman il Müdürlüğü Şube Müdürü Halide Sancar, Büyükşehir Belediyesi Musiki Derneği Başkanı Vehbi Hopalı, Kartepe Kubilay Ortaokulu Müdürü İsmail Çolak, Ecz.Alper Sal, Doğan Optik ailesi Mehmet Doğan, İzmit Belediyesinden İsmet Kuntaş, İş İnsano Fatih Kahveci, Mustafa Akkulakoğlu, Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Dilek Çenteli, Elektrik Teknisyeni Ahmet Köşe, Tüpraş emeklisi Kerim Barıç, Mali Müşavir Mehmet Dolgun, İzmit Otogar Dernek Başkanı Halil Baylam, İş İnsanı Nadire Şenöz, Easy Speak School of English Müdürü Seda Almaz, Kocaeli Metro AVM işletme Müd. Yarımcısı Hüseyin Yıldırım ve 01 Mustafa (izlemek) katıldı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *