Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Çanakkale Ruhununu Özdilek’te Yaşattılar

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümünde Özdilek Kocaeli’de düzenlenen canlı heykel gösterisi, “Çanakkale geçilmez” ruhunu misafirlere yaşattı. Seyit Onbaşı, Kara Fatma…

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümünde Özdilek Kocaeli’de düzenlenen canlı heykel gösterisi, “Çanakkale geçilmez” ruhunu misafirlere yaşattı.

Seyit Onbaşı, Kara Fatma, Yaralı Asker - Hemşire ve Türk Bayraklı Asker canlı heykelleri gösterisi, ziyaretçilere duygusal anlar yaşattı. Yediden yetmişe herkesin ilgisini çeken etkinlikte Türk bayrağı dağıtımı da yapıldı.

Ayrıca Özdilek Kocaeli AVM’de Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümü dolayısıyla 4 - 5 Mart tarihlerinde açılan Çanakkale müzesinde döneme ait silahlar, süngüler, mermiler ve daha birçok materyal sergilendi. İki gün boyunca yoğun ilgi gören sergide buğday aşı çorbası dağıtımı da yapıldı. Ziyaretçiler, şanlı Türk askerinin yaşadığı zor şartlara bir kez daha tanıklık etmiş oldu.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *