Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Büyükakın: Tam Bir Beceriksizler Ordusu

İzmit Belediye yönetimini 'beceriksizler ordusu' olarak tanımlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın: "5 yıldır efendiliğimizden susuyoruz. Var olan eserleri bile koruyamadılar. Borç batağına batırılmış bir belediye ile karşı karşıyayız. ” dedi.

Büyükakın: Tam Bir Beceriksizler Ordusu

İzmit Belediye yönetimini 'beceriksizler ordusu' olarak tanımlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın: "5 yıldır efendiliğimizden susuyoruz. Var olan eserleri bile koruyamadılar. Borç batağına batırılmış bir belediye ile karşı karşıyayız.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkan adayı Muharrem Tutuş'un seçim beyannamesini açıkladığı programda konuştu. Mikrofona alkışlar ve sloganlarla gelen Başakn Büyükakın'a gençlerin teveccühü büyük oldu. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başta olmak üzere CHP genel Başkanı Özgür Özel, CHP İstanbul Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi. 

BÜYÜKAKIN: GERÇEK VE ALGI BELEDİYECİLİĞİ FARKINI GÖRÜN

Tutuş’un ardından mikrofona gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise gençlerin sloganları ile konuşmasına başlayamadı. Yaptığı hizmetleri şarkı olarak seslendiren gençlere Başkan Büyükakın teşekkür etti. Büyükakın: “İzmit Belediye Başkan adayımız 31 Mart’tan sonra müstakbel İzmit Belediye Başkanımız değerli Muharrem Tutuş kardeşimizin sunumunu dinledik. Dinlerken neyi gördüm onu söyleyeyim. Gerçek belediyecilikle algı belediyeciliğinin fakrını gördüm. Bunları yapana kadar iki tane merdiven boya gitsin. Bana yaptırmıyorlar beni çalıştırmıyorlar engelliyorlar de gitsin. Kolayı var değil mi, algı belediyeciliği var. Ama yok içimiz rahat etmez bizler deliyiz milletimize hizmet etmek için yola çıkmış hizmet erleriyiz.” diye konuştu.

‘BECERİKSİZLER ORDUSU’

Büyükakın: “Cumhur İttifakımızla beraber çalışmak için ant içmişiz, yollara düşmüşüz memleketin her notasına hizmeti ulaştırmak için söz vermişiz. Dolayısıyla aradaki fark da tamamen bir belediye kadar ediyor. Şimdiye kadar efendiliğimizden sustuk. Bu kent kavga, tartışma, kaos ve gürültü ile zaman kaybetmesin insanlar huzurlu olsun dedik. Öyle hadsizlikler yaptılar öyle ileri gittiler ki burada ifade etmekten utanırım öyle hareketler yapıldı ki anlatamam. Yukarıdaki hamamı işgal edip el kol ile hakaret edip seviyelerini oldukça aşağıya indirdiler. Seçim zamanı gelince konuşacağız dedik. Ağustos böceği gibi gününüzü gün edin dedik. Var olan eserleri bile koruyamadılar. Tam bir beceriksizler ordusu. Borç batağına batırılmış bir belediye ile karşı karşıyayız.” diye konuştu.

‘KONGRE MERKEZİNDE HİÇBİR ŞEY YAPMADINIZ DİYOR’

Başkan Büyükakın: “Borçsuz belediyeyi işaret etti belediye başkan adayımız. Bunların yaptıkları borçları ödemek zaten yıllar alıyor. Bir de çıkmış en borçlu belediye Kocaeli diyor. Sizin beceriksiz yönetimleriniz yüzünden. Yapalım yaptı desinler diye yaptılar. Bunların adayları geçtiğimiz gün Kongre Merkezi’nde Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ni yaptık diyorlar. El insaf bu salonda yapmadın mı sen toplantıyı? Sen bunları söylerken insan utanmaz mı, kendine sormaz mı? Genel başkanlarının eline de bir kağıt tutturmuşlar; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi en borçlu belediye diye... Sizin yaptığınız borcu öde öde bitmiyor. Genel Başkanlarına mahcup olursunuz dememişler.” dedi.

‘BUNLARA BELEDİYE TESLİM EDİLMEZ’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in İstanbul’a gidemediğini belirten Büyükakın: “Ben İstanbul’da onun afişlerini görmüyorum ama bizim Cumhurbaşkanımız ve Devlet Bahçeli’nin her yerde afişleri var.” dedi. Çünkü emanetçi değil onlar gerçek iradenin sahipleri. Genel Başkanları bir şey diyor öbür taraftan İstanbul Belediye Başkan adayları başka bir şey diyor. Afyon’da olanları hatırlarsınız. DEM’liler buradan giremez dedi, dil sürçmesi diyor. İstanbul’da başka bir şey diyor. Böyle bir yönetim olur mu? Belediye emanet makamıdır. Bunlara belediye teslim edilir mi? Bunlar belediyeyi kazanırsa ne olur ben size olacağı söyleyeyim. Biz belediyeleri devralmadan önce belediyeler maaş ödemiyordu. İzmitli esnaf belediyeye taksitli mal vermiyordu, bunların hepsi unutuldu. Bakın 27 ay maaş alamadım diyor zamanında belediye işçisi. Beceremediler çünkü belediyeciliği bilmiyorlar.” dedi.

‘CEDİT’İ 2 YIL OYALADILAR’

Sözlerini sürdüren Büyükakın: “Belediyecilik halka hizmet makamı, kavga makamı değil. İzmit’e biz geldik mecburen İzmit’e çalıştılar dediler. Cedit’i iki yıl oyalamasaydınız şu anda insanlar evlerinde oturacaktı. Şimdi konuşma zamanı. 15 gün konuşuruz sonra işimize bakarız. Sabaha kadar sizin beceriksizliğinizi konuşacak halimiz yok. Cedit neden 2 yıl bekledi? Başkan seçilirsek Cedit’i yapacağız demedinzimi,2 yıl yaptık yapacağız, sonra büyükşehir yapsın dediler. Eğer uyumlu çalışabilseydik, asıl siz bize engel olmasaydınız insanlar şuan Cedit’te evlerinde oturuyor olacaktı. Cumhuriyet Parkı onlara tahsisli, mülk büyükşehir belediyesinin. 2 yıl geçmiş hiçbir şey yapmamışlar. Tahsis süresi dolmuş yeniden tahsis edin, biz burada proje yapacağız dememişler. Öyle söylüyorlar millet de inanıyor. Meclis elini mi tuttu senin, çalışsaydın!” dedi.

‘BU NASIL HOŞGÖRÜSÜZLÜK’

Rahmetli İYİ Parti İl başkanı Şanbaz Yıldız, ‘Ya başkanım buna uyma dedi ve parkı yapsın’ dedi. Allah rahmet eylesin. Tamam yapayım dedim, projesi hazır hayır sonra Büyükşehir Belediyesi yaptı dediler. Oradan kalktı 2 yıldır işletmediği kafeyi açtı. Tam bir yalan rüzgarıdır İzmit’in geçmiş 5 yılı. Bir gidin bakalım kim kimi engelliyor? Ne oldu Cumhuriyet Parkı? Sanki Büyükşehir Belediyesi başka ülkenin belediyesi. Siz seçildiniz sanki biz atamayla geldik. Bu nasıl bir demokratik tahammülsüzlük, hoşgörüsüzlüktür. Uyum yok, beraber çalışma niyeti yok. Aynı şey Fethiye Caddesi’nde oldu. Çok güzel olmuş elinize sağlık dedik. Altyapısını siz yapın dediler. Parasını verelim yapın dedik olmaz dediler. Şimdi bunlar yalanlar bu sözleri. Belediyenin hattından insanlara SMS atıyor, insanlar da dediğini doğru zannediyor. Altyapının parasını 1 milyon 700 İSU verdi. Sonra İSU’nun yapmadığı altyapıyı da biz yaptık dediler.” şeklinde konuştu.

‘ASIL İŞİMİZİ ENGELLEYEN ONLAR’

“İşi engelleyen onların tutumu ve iş yapamama ve yaptırmama biçimi” diyen Büyükakın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sorun bundan kaynaklandı, hep bunlarla uğraştık. İzmit Belediyesinde tapusu bulunan yeri, huzurevine tahsis etmediler ama lafa gelince mangalda kül bırakmazlar. AKP ve MHP oylarıyla hizmet engellendi diye billboardları süslediler ya ben size aslını anlatayım. Meclise geldiler, iki arsa satışı için izin istediler. Kafe yapacağız dediler. Biz de verdik. İki meclis sonra bu arsayı satma izni istediler. Bunu satmazsak emeklilerin tazminatını ödeyemeyiz dediler. Bana namert dedi. Böyle bir üslupla ona cevap verseydik bu şehirde huzur kalmazdı. Onlara 5 yıl sabrettik. Sizin işiniz gücünüz koltuk. Seçimlerden sonra genel başkanlık koltuğu nasıl korunur onun derdine düştünüz.” diye konuştu.  

‘NİYE ADAY OLMADIN?’

Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması beklenen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e seslenen Büyükakın: “Niye çıkmadın karşıma, niye büyükşehir belediye başkan adayı olmadın? Yok sarı, yok kırmız. Gelsinler bakalım top nasıl oynanıyor görün. Sanki Şişli Belediye Başkanı zamanında CHP’den ihraç edilmiş bir adam değil. Sanki meclis üyeleri mal varlıkları için belediyeye dava açmış kişiler değil. Cumhur İttifakımız, belediye başkan adaylarımız, belediye meclis üyesi adaylarımız ile sapasağlam kale gibi ayaktayız. Aramıza nifak tohumu ekmeye çalışanlar oldu ama biz onlara bakmadık. Hep ele ele, kol kola çalıştık. 31 Mart’ta Muharrem Tutuş kardeşimizi Belsa’ya oturtacağız. Bu seçimin kaybedeni olmayacak. Sap olun var olun Allah’a emanet olun.” diye konuştu. Akabinde belediye meclis üyesi adayları tanıtıldı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *