Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Büyükakın: Öğrencilerimiz İçin İhtiyacı Olanlar Tüm Yardımlarımıza Başvurabilirler

Muhalefetin mağdur öğrenciler için okullarda her gün 1 öğün yemek çıkarılması talebini değerlendiren Büyükakın, “Biz zaten her zaman ihtiyaç sahiplerine yardım ediyoruz.

Büyükakın: Öğrencilerimiz İçin İhtiyacı Olanlar Tüm Yardımlarımıza Başvurabilirler

Muhalefetin mağdur öğrenciler için okullarda her gün 1 öğün yemek çıkarılması talebini değerlendiren Büyükakın, “Biz zaten her zaman ihtiyaç sahiplerine yardım ediyoruz. Herkese yardım etmek yerine sadece ihtiyaç sahiplerine yardım etmek daha mantıklı. İhtiyacı olana tüm yardımlarımız hazır, başvurabilirler.” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Eylül Ayı Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu Tahir Büyükakın başkanlığında Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mecliste önerge vererek, mağdur öğrencilere gıda yardımı yapılması gerektiğini söyleyen CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir’e cevap veren Başkan Büyükakın, yardımların her zaman devam ettiği için ayrı bir uygulamaya gerek olmadığını ifade etti.

TAŞDEMİR: MAĞDUR AİLELER VAR

Mağdur aileler olduğunu söyleyen Taşdemir, “ Ulaşım ücretleri ve kantin ücretleriyle alakalı birkaç aileyle görüştük. Birden fazla çocuk okutan ailelerin ciddi sıkıntıları var. Özellikle devlet okullarında bu sıkıntıların devam ettiğini söylediler. Her gün 1 öğün yemek uygulaması olursa öğrencilerimiz için iyi olacak, mağduriyetleri giderilecektir.” şeklinde konuştu.

'İHTİYACI OLANA YARDIM ETMEK DAHA DOĞRU'

İhtiyaç sahiplerine yardım edilmesinin daha yararlı olduğunu söyleyen Büyükakın, “Öneriniz için teşekkür ediyoruz bunu geçtiğimiz yıl da dile getirmiştiniz ama ihtiyacı olanların başvurması halinde talebin karşılanacağını ifade etmiştik. Bu konuda yaklaşımımız bu yönde. Okullardan da şahıslardan da talep gelebilir. Talebi olan mağdur öğrencilere yardım edebiliriz. Aileye doğrudan gıda ya da eğitim yardımı ya yapılabilir. Bu sene bizim sadece hem giyim hem kırtasiyede 23 milyon TL civarında harcama yapıldı. Gıda desteği de verebiliriz, yoksul olan ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliriz. Bunu zaten her zaman yapıyoruz, ihtiyacı olanlar başvurabilir.” dedi.

'KULLANAN VAR KULANMAYAN VAR'

Genel dağıtımlarda verilen yardımları kullanmayanların da olabileceğine dikkat çeken Büyükakın, “Burada herkese yardım yapmaya kalkmak yerine yoksul olana yardım yapmak daha sağlıklı ve doğru olur. Genel bir dağıtım yapıyoruz kullanılıyor ya da kullanılmıyor. Muhtaç olan öğrenciye gerekli desteği verelim onlar ne istiyorsa onu alsınlar. ‘Biz bunu talep ediyoruz’ diyenlere verilmesi daha akıllıca olur. Meclisten geçen bir yönetmeliğimiz var. İnceleme kriterleri belli, o arkadaşlar başvurduğunda bakılır. ”diyerek sözlerini tamamladı

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *