Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Büyükakın, “Millete Olan Borcumuzu Hizmet Olarak Ödeyeceğiz”

KOÜ’de öğretim üyeliği, Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreterlik ve Bilecik’te Vali olarak hizmette bulunduğunu hatırlatan Büyükakın, “Devlet bizi yetiştirdi, biz de devlet…

KOÜ’de öğretim üyeliği, Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreterlik ve Bilecik’te Vali olarak hizmette bulunduğunu hatırlatan Büyükakın, “Devlet bizi yetiştirdi, biz de devletimize, milletimize hizmet ederek borcumuzu ödemek için bu yola çıktık. Bizi yetiştiren devlete, millete borçluyuz” dedi.

Cumhur İttifakı AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kartepe’de hizmet veren sivil toplum kuruluşlarıyla buluştu. Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleşen STK Buluşmalarına Büyükakın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Cumhur İttifakı AK Parti Kartepe Adayı Mustafa Kocaman,  bölgedeki sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar, okul aile birlikleri, hemşeri dernekleri katıldı. Soru-cevap şeklinde gerçekleşen buluşmada STK temsilcilerinden gelen sorulara yanıt veren Büyükakın, “devlete ve millete olan borcumuzu hizmet ederek ödeyeceğiz” dedi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET MAKAMI

Kocaeli’nde doğup büyüdüğünü, bu kente yapacağı hizmetler karşısında dua aldığında çok mutlu olduğunu söyleyen Büyükakın “Belediye Başkanlığı hizmet makamı. Üniversite hocalığı, valilik ve büyükşehirde genel sekreterlik yaptık. Devlet bizi yetiştirdi, biz de devletimize, milletimize hizmet ederek borcumuzu ödemek için bu yola çıktık. Bizi yetiştiren devlete millete borçluyuz. Bizde devlete ve millete olan borcumuzu hizmet ederek ödeyeceğiz” şeklinde konuştu.

KOCAELİ’NİN İŞ İMKANINI ARTTIRACAĞIZ

Kentin istihdam ve refahı konusundaki hedeflerini de belirten Büyükakın “Daha çok istihdam olsun, ticaret artsın, refah artsın, insanlar mutlu olsunlar diye çalışmalar yürüteceğiz. Gençlerimize iş bulacağız, bunu Kocaeli’nin nitelikli iş imkanlarını arttırarak yapacağız. Cumhurbaşkanımızın yaptığı gibi gittiği ülkelere işadamlarını götürüp pazar bulmasını sağlamak benim de derdim. Esnafın güçlü olması, buradaki hayatın canlı olmasını, keyifli olmasını sağlar. Bu kente bu manada liderlik yapacağız” dedi.

SİZLERLE KENDİMİZİ GÜÇLÜ HİSSEDİYORUZ

Programda konuşan Cumhur İttifakı AK Parti Kartepe Belediye Başkan Adayı Mustafa Kocaman ise “Yeni kurulan ilçemizde eksiklerimiz var, ama bu eksikleri böyle toplantılarda istişare ederek bulabiliriz. Sizlerin yanındayken kendimizi güçlü hissediyoruz. Önümüzdeki seçimler hayırlı olsun, bu güzel ilçenin güzel insanlarına hizmet etmek bize nasip olsun” ifadelerine yer verdi.

HİZMET KERVANI YÜRÜYECEK

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise, “Doğup büyüdüğümüz bu şehre imkanlarımız yeteneklerimiz ölçüsünde hizmet etmeye çalıştık. Şeffaf bir yönetim anlayışı ortaya koyalım dedik, ihalelerimizi canlı olarak beş yıl önce başladık. Hesap verelim dedik, hesabımızı her şekilde verdik. Birlikte yönetim demiştik, birlikte yönetmenin modellerini uygulamaya çalıştık. Kartepe’mize değer katan bütün derneklere istişare ettik. Sizlerin desteğiyle bu hizmet kervanı yürüyecek. Adaylarımıza desteğimiz devam edecek” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *