Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Büyükakın Meclis Üyelerinden Helallik İstedi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı nedeniyle önümüzdeki meclislere katılamayacağını duyuran  Başkan Büyükakın, “Çok özel bir şey olmadıkça bundan sonraki iki toplantıya başkanlık etmemeyi düşünüyorum, adaylığım nedeniyle sahada olacağım.

Büyükakın Meclis Üyelerinden Helallik İstedi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı nedeniyle önümüzdeki meclislere katılamayacağını duyuran  Başkan Büyükakın, “Çok özel bir şey olmadıkça bundan sonraki iki toplantıya başkanlık etmemeyi düşünüyorum, adaylığım nedeniyle sahada olacağım. Bir dönemi bitirdik, hakkınızı helal edin, benim de hakkım varsa hepinize helal olsun.” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı ilk meclis toplantısı Tahir Büyükakın başkanlığında gerçekleştirildi. 120 gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste, adaylığı ilan Başkan Tahir Büyükakın, çalışmalarından dolayı bütün meclis üyelerine teşekkür ederek, helallik istedi. CHP grubundan Başkan Vekili Engin Taşdemir ise Büyakın’a seçim yarışında başarılar diledi.

TAŞDEMİR: ADAYLIĞINIZ HAYIRLI OLSUN

Adaylığı kesinleşen Büyükakın’ı tebrik eden CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, “Başkanım adaylığınız kesinleşti.  Hayırlı olmasını diliyorum. İlçe başkan adaylarınız da inşallah yakında kesinleşecek, onlarında şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

‘SON KEZ KATILIYORUM’

Uyumlu bir dönem geçirdiklerini söyleyerek üyelere teşekkür eden Büyükakın, “Bundan sonra iki meclis toplantımız kaldı. Çok özel bir şey olmadıkça bundan sonraki iki toplantıya başkanlık etmemeyi düşünüyorum sürecin gereği olarak daha fazla sahada olacağım. Şimdiye kadar neredeyse bütün meclis toplantılarına katılmak için azami gayret gösteririm. Hem AK Parti Grubuna hem Milliyetçi Hareket Partisine hem Cumhuriyet Halk Partisine İYİ Parti’ye Saadet Partisine ayrı ayrı teşekkürü borç biliyorum. Huzurlu bir meclis ortamı oldu bunda hepinizin katkısı çok.” şeklinde konuştu.

‘HAKKIM VARSA HELAL OLSUN’

Helallik isteyerek, hakkını helal eden Büyükakın, “Kararların çoğu oy birliği ile alındı. Anlaşmazlık olanlar yüzde 5’i bile geçmez. Ben sizlerden razıyım, hakkınızı helal edin. Birbirimize karşı haklarımız var sonuçta, haksızlık etmedik bilerek ama bilmeden üzdüysek af ola, hakkınızı helal edin. Benim hakkım varsa helal ediyorum. Memlekete güzel hizmetler yaptık, inşallah daha güzellerini yapmak nasip olur, şehir için güzel şeyler üzerinde uzlaşmayı bildi, tarih bu başarınızı yazacak.” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *