Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Büyükakın Küçükkaya’yı Usul Konusunda Uyardı

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, mecliste CHP Meclis Üyesi Mehmet Ümit Küçükkaya’yı usul konusunda uyarıda bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısının ikinci birleşimi bugün yapıldı.

Büyükakın Küçükkaya’yı Usul Konusunda Uyardı

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, mecliste CHP Meclis Üyesi Mehmet Ümit Küçükkaya’yı usul konusunda uyarıda bulundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısının ikinci birleşimi bugün yapıldı. Toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın başkanlık etti. Mecliste 7 gündem maddesi görüşüldü.  Ücretsiz ve indirimli binişlerin uzatılması konusunda söz alan Mehmet Ümit Küçükkaya faaliyet raporu hakkında uzun bir konuşma yapınca Başkan Büyükakın, kendisini usul konusunda uyardı.

BÜYÜKAKIN: MECLİS BÖYLE BİTMEZ

Büyükakın, Küçükkaya’y ı uyardığı konuşmasında “Faaliyet raporu üzerinde değerlendirmeler yaptı. Ümit bey bizim üniversite yıllarından tanıdığımız sevdiğimiz bir arkadaşımız sözünü kesmek istemedim. Ama keşke geçen hafta bu konu için söz alsaydı. Usul konusunda anlaşalım. Meclis gündemlerimiz meclis gündemindeki konularla ilgili devam etsin. Bu tür genel değerlendirmeleri baştan söz alın. Buna bir kural koyalım, yoksa meclis bitmez.” İfadelerini kullandı.

‘ÇOK ANLAMI YOK’

Büyükakın, Küçükkaya’nın performans programı ile düşüncelerine ise  “Özetle kanun mart ayında görüşmemizi istiyor. Seçime denk gelmesi iki açıdan sorun yaratıyor. Belediye başkanlığına yeni seçilen arkadaşlar önceki dönemin son faaliyet raporunu görüşmek zorunda kalıyor. Seçimler faaliyet raporunun değerlendirilmesi seçimleri. Aslında halkımız bunu 31 Mart seçimlerinde onayladı. Bu ilk faaliyet toplantılarının çok anlamı yok. Samimiyete dayanarak bir şey söylemek istiyorum.  Bir tek nesli tükenmekte olan pandalar hakkında görüşünü duyamadık. Sizleri seviyoruz ama burayı biraz düzene sokalım.” cevabını verdi.

‘ELEŞTİRİLECEK YANI YOK’

Büyükakın ulaşım desteği konusunda da “Ulaşım desteği vermemizin temel sebebi, ödenmesi gereken bilet fiyatlarına yansıtmamaya çalışıyoruz. Taşıma ücretlerinin fazla olması gerekir biz de belediye olarak bütçe kullanıyoruz ve bu halktan geliyor. Biz toplu taşıma esnafını destekleyerek bilet fiyatlarına yansıtmamak için seçtik. Destek vermezsek bilet fiyatlarına yansıtmamız gerekecek. Bunu sizin partinize mensup belediyeler de yapıyor. Burada bir mahsur yok eleştirilecek yanı da yok.” ifadelerini kullandı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *