Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Büyükakın; Gaziantepli İş Adamlarının Konuğu Oldu

"4 AYDIR GEZİYORUM, İŞSİZİM"

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli’nin pek çok avantajları birarada barındıran bir kent olduğunu belirterek “Bu kent hayatın her alanında marka olmalı” dedi. Kuruluş aşamasında olan Gaziantep İli ve İlçeleri Dayanışma Derneği, ilk programında Cumhur İttifakı’nın Büyükşehi Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın’ı ağırladı. Büyükakın: "4 aydır geziyorum, işsizim" inşallah 1 Nisan'da bu kente hizmet eden biri olarak iş sahibi olacağım dedi. 

 Kuruluş aşamasında olan Gaziantep İli ve İlçeleri Dayanışma Derneği ilk etkinliğinde Cumhur İttifakı’nın AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı ağırladı. Yahya Kaptan’da bulunan Zenka’da gerçekleştirilen programa Büyükakın’ın yanısıra Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, İstinaf Hakimi Mehmet Özdemir, Kocaeli Ticaret Odası İkinci Başkanı Hüseyin Gezer, Körfez Ticaret Odası Meclis Üyesi Dilan Atak, işadamları Atilla Kurt, Ahmet Gezer, Mehmet Özoğlu, Mehmet Çakmak, Eray Özpolat,  Yunus Keklik, Müslüm Gündüz, Samet Karayılan, Abdülkadir Yapıcı ve çok sayıda davetli katıldı.

“KOCAELİ HER ALANINDA MARKA OLMALI”

Programda konuşan Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Bizim için Allah rızasını kazanmanın yolu kulun rızasını kazanmaktan geçiyor. Bizim için hangi görevi yapıyorsak adam gibi yapmak önemlidir. Vatandaşımız teveccüh ederse oturur oturmaz meselelerin çözümüne dair yol almaya başlayacağız. Biraz farklı bir anlayışla belediyecilik yapmak gerekiyor” dedi.

“DÜNYADA ARTIK KENTLER YARIŞIYOR”

Dünyanın gelişen teknolojilerle bambaşka bir yere doğru gittiğini söyleyen Büyükakın, “Dünyanın gittiği yere göre hareket etmeniz lazım. Artık dünyada şehirler yarışıyor. Şimdi artık Amsterdam’la Kocaeli yarışacak. Bizim markalarımızı yaratmamız gerekiyor. Markaların katma değeri bir başka. Belediye başkanının şehrin ekonomisine de katkı sağlaması gerekiyor. Başkan bunu mesele edinmeli Kocaelispor’un Süper Lig’e çıkması benim meselem. Belediye başkanı olarak görevim değil ama benim meselem” diye konuştu.

METRO YAP İŞLET DEVRET MODELİYLE YAPILACAK

Kocaeli’nin marka kent olması gerektiğini de ifade eden Büyükakın, “Bu şehirde insanların keyif içinde yaşayabilmeleri için nelerin yapılması gerektiğini düşünüp onları yapmalı. Bir liste sıralayıp ben şunları yapacağım demekten ziyade nasıl yapacağınızı söylemek daha doğru. Bu kent hayatın her alanında marka olmalı. Sinemaya girerken, denize girerken, kayak yaparken, yemek yerken, herkesin özendiği bir şehre dönüşmeli. Bu kentte denizin kıyısından kayak yapmaya 40 dakikada gidiyorsunuz ve biz bunu satamıyoruz. Yüzde 50’si orman olan bu kenti insanlar sanayi kenti olarak biliyor. Bu kenti turizme ilk beş kente sokmak hiç zor değil. Bu kent, İstanbul’dan gelip ekoturizmle hafta sonu kalınan bir lokasyona dönüştürebiliriz. Bu kent yaşamak için imrenilen bir kente dönüşebilir, ama herkesin katılması halinde olur” dedi.Gelen bir soru üzerine Büyükakın, metro projesinin bakanlık tarafından onaylandığını belirterek metronun yap – işlet – devret modeliyle yapılacağını söyledi, “Biz bunun yatırımcısını buluruz, yurtdışında yapılan metro projelerini yerinde inceledim, hangi dinamiklerle yapıldığını biliyorum. Bu işler çalışarak olur. Proje var, onay var, yatırımcıyı da buluruz inşallah” diye konuştu.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *