Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Bulut’tan Yeni Asgari Ücret’ Değerlendirmesi

Bulut’tan Yeni Asgari Ücret’ Değerlendirmesi

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, asgari ücret artışıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “İş dünyası olarak, çalışanların temel ihtiyaçlarını karşılayacak gelir düzeyine sahip olmalarını destekliyor, bu yönde alınan her kararı olumlu buluyoruz.

Ancak bu artışın maliyet boyutu da dikkatli değerlendirilmelidir. Ocak ayında yüksek oranda bir asgari ücret artışı yapılmıştı. Yılın ortasındaki ikinci zammın, maliyet artışları yoluyla yeniden enflasyonist bir baskı üretmemesini sağlamak gerekmektedir. Öte yandan ücret artışı kadar, onun satınalma gücünün korunması, fiyat istikrarının sağlanması, enflasyonun kontrol altında tutulması da önemlidir. Bu yönüyle değerlendirildiğinde, seçimden sonra oluşan ekonomi yönetiminin, hızla gerekli tedbirleri alarak asgari ücretin satınalma gücündeki kaybı önleyici, fiyat istikrarını sağlayıcı ve enflasyonu makul süre içinde tek haneli rakamlara indirebilecek düzenlemeler yapmasını umutla bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *